Ezért perelhet?

Figyelt kérdés
A vaterán a kosárba tettem egy terméket,de csak utána vált gyanússá,hogy csak úgy küldi a terméket,hogyha előre kifizetem.Kaptam is tőle egy számlaszámot amire utaljak,de arról hogy milyen méretűek arról egy szó se esett (2 db karikagyűrűről van szó)Ekkor gondoltam meg magam.Írtam neki egy levelet amiben sajnálatom fejezem ki de nekem így nem megfelelő,ha kell személyesen elmegyek érte,de előre nem fizetem ki.Erre azzal jött hogy beperel mert "Mi amit leütött pénzért töltöttük fel! Amiért leütötte jutalékot azaz pénzt fizetünk! És amiért leütötte adót fizetünk!"Tényleg beperelhet ez az istencsapasa?

2014. márc. 4. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

dehogy perelhet, majd negatívat ad és kész

ha baromi jó fej vagy, akkor kifizetheted az feltöltési díjat, ha mind a ketten semlegest jelöltök be, akkor nem kell jutalékot fizetnie

nem fog ennyiért beperelni, hiszen nincs jogalapja, vásárlás után is elállhatsz a vásárlástól, visszaküldheted a terméket, jogod van hozzá

2014. márc. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagyon járatos ebben,de mi az,hogy "mind a ketten semlegest jelöltök be"?
2014. márc. 4. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:
vatera ide, vagy oda, a szerződés közted és az eladó közt az EU-s jogszabályok szerint az árú ÁTVÉTELÉVEL jön létre
2014. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor egy kicsit nagyobb pofával írok vissza. :)
2014. márc. 4. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Röviden:

Jó eséllyel nem fog bejelölni, piti dolog, semlegessel visszajelzed aztán jólvan.


Kicsit hosszabban:

Igaza van. Az, hogy csak előreutalás után küld terméket természetes. Beperelhet, jogalapja is van rá (a szállítási módot megadta, a leütéssel szerződtél vele a termék megvételére. Átvétel után élhetnél kifogással, de azelőtt nem. Igen, neki pénzbe kerül feltölteni, kiemelni (+ létrejött üzlet utáni értékelésnél jutalékot fizetni és adót fizetni - de itt ez nem történt meg, tehát ez nem probléma).


Összegzés: szemét dolog, de visszamondhatod a vételt jó eséllyel retorzió nélkül (minimális esély azért van rá, hogy valóban perel, néha csinálják - bár szerintem az egy ilyen helyzet túlreagálása lenne - mint ahogyan az is, hogy az előreutalás miatt nem kéred).


Üdv: egy (volt) vaterás kereskedő.

2014. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!