Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató hibázik, vagy én...

A munkáltató hibázik, vagy én tudom rosszul? Mit lehet tenni ebben az ügyben?

Figyelt kérdés
Február 1-én álltam munkába egy alapítványnál, ami támogatást nyert, hogy 25 év alatti pályakezdőket alkalmaz, ezáltal a munkáltatónak pénzébe nem kerülök, mindent az állam fizet 1 évig, azaz 100%-ban a bérletet, a fizetésemet stb. Viszont a munkáltatóm csak 86%-ban fizette ki a bérletemet, és hiába kértem az általam aláírt számlát, az nem adták nekem ide, különféle indokokkal. ( a bérlet árát kp-ben kapjuk, nem átutalással ) Érdemes ezzel bármilyen szakszervezethez fordulnom, vagy nyeljem le a békát?

2014. márc. 12. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:

A munkáltatód nem hibázik! Az útiköltséged 86%-át kell állja, a többit TE állod a fizetésedből.


3. § (1) A munkáltató megtéríti a munkavállaló munkába járását szolgáló teljes árú, valamint a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló kormányrendelet szerinti utazási kedvezménnyel megváltott, illetve az üzletpolitikai kedvezménnyel csökkentett árú bérlet vagy menetjegy árának (2)-(3) bekezdésben foglalt mértékét, amennyiben a munkavállaló


a) belföldi vagy határon átmenő országos közforgalmú vasút 2. kocsiosztályán,


b) helyközi (távolsági) autóbuszjáraton,


c) elővárosi buszon, HÉV-en,


d) menetrend szerint közlekedő hajón, kompon, vagy réven


utazik a munkavégzés helyére, továbbá, ha hazautazás céljából légi közlekedési járművet vesz igénybe.


(2) A munkáltató által fizetett napi munkába járással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának legalább 86%-a.


(3) A munkáltató által fizetett hazautazással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának legalább 86%-a, legfeljebb havonta

2014. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

persze, én ezt értem, de a fizetésemet nem a munkáltatótól kapom, hanem az államtól, ő csak alkalmaz. És a pályázatban az állt, hogy a bérletem 100%-át téríti. Mivel a munkáltatóm nyert egy ilyen pályázatot, és egy ft-ot nem fizet utánunk, sőt, ő kap utánunk 1.5 M ft-ot, azért mert alkalmaz minket.

És a számlát amivel igazolni tudnám, h nem kaptam meg a pénzemet ( bérlet árát teljesen ) azt nem adják ide nekem, tehát nem tudom ezt igazolni.

2014. márc. 12. 20:29
 3/8 A kérdező kommentje:

a kérdés már tárgytalan, kiderült h ezzel "etettek" be minket... :S

szép, mondhatom...

2014. márc. 12. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

" de a fizetésemet nem a munkáltatótól kapom, hanem az államtól"


Ez butaság. A fizetésedet a munkáltatódtól kapod, maximum az állam támogatja a munkaadót (pl. egységnyi adókedvezménnyel, stb...)

2014. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van pályázatos dolgozó, és a pályázat 100% utazási támogatást, ír, de ez azt jelenti, hogy annak a 100%-át állja a pályázat, ami a munkáltató térít. Márpedig mi 86%-ot térítünk. Nem keverhető össze a 100% a 86% 100%-val.
2014. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

aaaha, így már világos. Ezek szerint ne háborogjunk, mert nem jogos.

Köszönöm a felvilágosítást! :)

2014. márc. 13. 20:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Abszolút nem jogos, a munkáltatód helyesen jár el.
2014. márc. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha én, mint munkáltató kapok utánad bármilyen állami támogatást azért, hogy Téged alkalmazlak, az nem jelenti azt, hogy a kapott támogatást átutalom Neked...:)


Engem, mint munkáltatót támogatnak vele, nem pedig Téged. Te csak annyival jársz jól ezzel, hogy nem mást veszek fel, hanem Téged munkavállalónak.

2014. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!