Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt-e már valakinek hogy...

Sz.mse kérdése:

Volt-e már valakinek hogy lakást cserélt családi házra vagy fordítva, illetve ha nincs sem hitelfelvétel, sem tartozás a képben akkor létezik, hogy 1 hét alatt minden megtörténjen?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok nem túl gyors ez a folyamat?

Arra is kíváncsi lennék, mi az amit mindenképp egy adás-vételi szerződésben benne legyen?



2014. márc. 13. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:

kilincstől a bútorokig minden, mi a csere tárgya. Nem gyors. 0-s igazolás, nincs tartozás, mérőórák rögzítése.


Célszerű átnézetni szakemberrel főleg a házat mert komoly problémákat lehet megelőzni. Kiderül hogy nincs szigetelés, vezetékek elavultak, stb. stb.


Reális az 1 hét.

2014. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert a férjem túl gyorsnak találja az 1 hét alatti lebonyolítást.


S esetleg azon lehet-e spórolni, hogy az illetékfizetés szempontjából kevesebb összeg szerepel az adás-vételben?


illetve a mostani lakás a férjem nevén van 5 éve lakunk itt, 4. éve vagyunk házasok. A családi ház ha az én nevemre kerül érvényesíthetem az illetékkedvezményt mint első lakáshoz jutó személy?

2014. márc. 13. 08:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam 3 évvel ezelőtt lakáseladás és új vásárlás (ház) törént gyakorlatilag 3 nap alatt- ez a 3 nap is csak azért, mert az egyik ügyvédi irodában csak így volt időpont.

Egy-egy fél nap alatt lezavartam az eladott lakás óráinak átírását, 0-s igazolásokat stb.

Teljesen reális.

Ehhez természetesen hasonlóan rugalmas másik fél kell.

Ami azóta plusz ügyintézés (és költség) is lehet az a kötelező energetikai tanusítvány.


1 nap alatt is át lehet vizsgáltatni több szakemberrel is a házat (ha ti nem értetek hozzá)- pl. építész-statikus, villanyszerelő, gázos-kazános stb.

Ezt semmiképpen ne spóroljátok meg.

2014. márc. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!