Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdézés alapjait valaki el...

Tőzsdézés alapjait valaki el tudná magyarázni?

Figyelt kérdés

Hali!

(Nagy vonalakban) el tudnátok magyarázni, hogy hogy kell tőzsdézni, mert elég komplikált számomra így elsőre?!...

Illetve a szükséges alapfogalmakat sem értem igazából...

Normális válaszokat.

Köszönöm!



2014. márc. 16. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Részvényeket kell adni meg venni. A lényeg, hogy drágábban add el, mint ahogy megveszed. Kevés pénzel nem nagyon éri meg, mert akkor a nyereségedet elviszi a kezelési költség.

Adózni is kell a nyereség után.

Vannak cégek akik adnak hozzá online felületet. (Erste,KBC Equitas,...)

2014. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
olcsón vegyél, drágán adj
2014. márc. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A porfolio.hu szokott szervezni ingyenes előadásokat a témában. Menj el az egyikre.


Mondjuk erről már lemaradtál, de ha figyeled az oldalt, akkor fogsz még ilyenekbe belefutni:

[link]

2014. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link] nyiss egy demószámlát amivel tudsz játszani 5 millió forintnyi játékpénzzel. Engem is most kezdett foglalkoztatni a dolog, és így a legegyszerűbb megérteni az alapokat szerintem.


Igazából tényleg csak annyi a lényeg hogy olcsón vegyél, drágán adj, vagy ha valami túlértékelt szerinted akkor shortolj.

Én csak a grafikonok alapján játszom még, de vannak nagyon bonyolult módszerek arra hogy eldöltsd merre fog menni jóeséllyel a grafikon és milyen döntést hozz. Igazi pénzzel biztos nem vágnék bele, mivel kell hozzá minimum 100-500 ezer - 1 millió forint hogy ne fuss ki a pénzből idő előtt és tudj valamennyit kockáztatni is ha rossz felé indulna a grafikon eleinte. Csak olyan pénzzel tőzsdézz ami máshonnan nem hiányzik, mert van rá esély hogy az egészet pár óra/nap/hónap/év alatt eltüntesd.


Azt sem érdemes elefejteni hogy a tőzsdén csak a brókeknek van biztos hasznuk, amikor megveszed a részvényt kapásból x% minuszban indulsz a díjak miatt, erre jönnek még az adók stb. Pl én "kerestem" 80 ezer forintot, de amikor megvettem a részvényeket -15 ezerrel indultam csak a vételi/eladási ár különbsége miatt. De hát valamiből bérelni kell a Wall Street-i céghelyet, és a luxusfizetéseket is ki kell fizetni. :)


Tőzsde végülis a pénz újraosztása, statiszikák szerint az emberek 95% az első évben elbukja a tőzsdés pénzét, 3% stagnál, 2% pedig degeszre keresi magát.

2014. márc. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!