Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Félek, hogy kibeszélnek a...

Félek, hogy kibeszélnek a munkatársaim a jó anyagi körülményeink miatt. Titkoljam?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, gyakorlatilag csak nők között dolgozom, irodai munka, normális kereset.

A párom most 28 éves, nagyon jó munkája van, nagyon jól is keres.

Amikor 1 évvel ezelőtt elkezdtem a munkahelyemen dolgozni, természetesen ki lettem faggatva, hogy párkapcsolatban vagyok-e, illetve hol élek. A párom lakásában élünk már 3 éve. Gyakorlatilag ők kérdeztek rá, hogy akkor ezt teljesen a párom vette önerőből. Én nem akartam füllenteni, szóval elmondtam, hogy igen. Jött a kérdés, hogy akkor hol dolgozik, és gondolom a cégből és a pozícióból már sejthették, hogy jött össze a lakásra a pénz. Szerencsére a fizetésére nem kérdeztek rá, mert az elég tapintatlan lenne, de így 1 év elteltével már volt olyan kollégám, aki tett rá kísérletet.... Nem járt sikerrel, nincs hozzá köze.

Sokszor hallom, hogy mások anyagi helyzetét beszélik ki, hogy kinek mennyivel könnyebb. (még mindenki a szüleinél lakik, vagy albérlet)Ez gondolom azért van, mert ők is 30 körül vannak, és próbálnak viszonyítani. Gondolom én is kivagyok beszélve.....


Amúgy a viszony nem rossz, mert normálisak velem.

A helyzet az, hogy a párom most megint akar venni egy 2 szobás téglalakást, már ki is nézett párat. (befektetési céllal)

Őszintén szólva én nem merem ezt elmondani a munkahelyemen, mert nem szeretnék témát szolgáltatni, de attól is félek, hogy valahogy kiderül, akkor meg kellemetlen, és nem értik ezt miért nem mondtam.



2014. márc. 16. 15:45
 1/5 anonim válasza:
Nem kell elmondanod,semmi közük hozzá.Én is csak nők között dolgoztam eddig,nagyon irigyek,még arra is,amihez lövésük sincs.30 vagyok,2 helyen dolgoztam,ezt tudom tapasztalatból tanácsolni.
2014. márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

semmi közük hozzá igazad van. de nem csak a párod fizetéséhez nincs, ahhoz se, hogy miből vette a mostani lakását vagy a következő hármat. sajnálom, hogy ilyen helyen dolgozol, ahol ez a beszédtéma, de próbálj meg nem részt venni benne. bár így egy év után nehéz azt mondani, hogy "közöd?", mivel eddig is mindent készségesen elmondtál, de valahogy változtass ezen.


ha pedig emiatt, hogy nem mondasz el mindent magadról a továbbiakban, megváltozik a hozzáállásuk feléd, akkor sokkal gázabbak, mint gondoltad. de nem muszáj barátokat keresni a munkahelyen, ott kollégák vannak. ha nem mérgesedik el a helyzet (azért ezt kevésbé tudom elképzelni), akkor teljesen jól megleszel, az meg ne érdekeljen, hogy mit beszélnek rólad, amíg nem valami hátulról jövős, a munkahelyed szempontjából hátrányos pletykálkodás.

2014. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet a munkahelyen, főként nők, mindenki fiatal, és a többség tényleg mindent kibeszél. Sztem ne mondd el nekik, ez már nem tartozik rájuk. Tudnak rólad dolgokat, de ahhoz, hogy a párod lakást akar venni, semmi közük, akármennyire is jóban vagytok.

Én legalábbis 2x is meggondolom, mit mondok el bent, mert hallom, hogy másokról is milyen pletykák mennek. Volt, hogy a felettesemmel (aki szintén nő) egy kolléganőm hanyag munkájától szerettem volna beszélgetni, és mire észbe kaptam, a felettesem már arról magyarázott, hogy szerinte ez a kolléganő lefeküdt a főnökkel. Ha nem szeretnél témát szolgáltatni, sztem ne mondd el, ha meg kiderülne (bár hogy hogyan, azt nem értem), és nem értik, miért nem mondtad, azt mondod, hogy nem tartottad fontosnak. Nehogy te érezd még kellemetlennek! :)

28N

2014. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akik csak nők között dolgoznak, azok tök mindegy, hogy gazdagok, szegények, gyermekesek, gyermektelenek, hűségesek, hűtlenek, jól öltözködnek stb. mert KI LESZNEK DUMÁLVA A HÁTUK MÖGÖTT!!

Tapasztalatból mondom.

Ne foglalkozz másokkal!

2014. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha te nem reklámozod, hogy a "párod" lakást akar venni, akkor biztosan nem fogják a kolleganőid megtudni.

Mégis honnan tudnák meg?


Szerintem nyugodtan beszélj otthoni dolgokról (főzés, ki mit csinál hétvégén, sport, hobbi)- amikor vagyoni, jövedelmi kérdéseket tesznek fel, akkor vagy tereld el a témát vagy kedvesen mosolyogva mondd azt, hogy nem tudod pontosan, külön kasszán vagytok (ami jogilag valahol igaz is, hiszen ez a "párod" különvagyona"- nagyot nem füllentesz).


Nekem még az ios be szokott jönni ilyen helyzetekben, hogy hirtelen visszkérdezek, hogy "...és a te férjednek mennyi is a nettója?" :) kellemetlen tud lenni, de csak egyszer kell eljátszani.


Szóval ha te nem kezdesz el dicsekedni, szinte kizárt, hogy megtudják. Miért kellene neked ezzel borzolni a kedélyeket (főleg, hogy nem is a tiéd az, amivel dicskednél vagy elmondanád? :)

2014. márc. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!