Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes így...

Szerintetek érdemes így külföldön maradni?

Figyelt kérdés
Most rúgtak ki, és elgondolkodtam azon hogy hazamegyek és megpróbálom ott. Nem anyagi jellegű a gond, inkább lelki. Elgondolkodtam azon hogy mi a fenét keresek én itt és arra jutottam hogy igazából semmit. Nem itt van a helyem.
2014. márc. 18. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha piacképes a szakmád nem érdemes (még).


Akkor itthon nem fogod találni a helyed. Vállalkozni se kedv, sem túl kedvező környezet nincs most itthon, jól át kell gondolni mindent. A munkanélkülid, meg 3 hónapig közel annyi, mint a minimálbér itthon. Szóval megint mi fog motiválni, hogy itthon munkavállalóként elhelyezkedj?!


Vagy kitűzöl egy jó célt magad elé és létrehozol egy nonprofit szervezetet talán abban még van ráció, hogy lekösd magad de a fenntartást tudnod kell finanszírozni, amiben megint eléggé meg van kötve a kezed, amihez pedig jól jönne a kinti bér adott esetben. És mindezek együttes hatására, lehet megint ott leszel, hogy inkább visszamennél.


Vagy nem, és kellő elszántsággal túlélések és a korábbi megszokott kényelmesebb, jobban jövedelmező élethelyzet megszűnése ellenére is kitartasz a tartós hazai lét mellett, mert van célod, amit meg akarsz csinálni itthon.


De ezeket célszerűbb inkább előre megtervezni és még a kinti időszak alatt elindítani a hazai előkészületeket, hogy ne 0ról indulva mindent önerőből finanszírozva dobáld ki a megtakarított pénzeidet a kezdeti időszakban itthon.

2014. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én jelenleg is munkanélküli vagyok jelenleg külföldön és eszembe nem jutna Magyarországra költözni.(én már a haza szót sem tudok használni ebben az értelemben)


Ha úgy érzed akkor menj "haza", persze nem tudom hol dolgozol, de azt most megmondom, hogy szinte mindenhol jobb, helyen vagy most mintha Magyarországon élnél. Tehetsz egy kirándulást, sőt javaslom neked, hogy nézz körbe milyen állapotok vannak ott és gondolkodj el rajta, hogy valóban ott akarsz-e élni.

Ha nincs anyagi gond akkor azt javaslom kapcsolódj ki és csak akkor dönts, ha sikerült a lelki gödörből kilábalni, mert az ilyen állapotban hozott döntések nem vezetnek túl sok jóra.

2014. márc. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon hitelesen hangzik, mikor egy külföldön élő munkanélküli ad életvezetési tanácsokat, lol.
2014. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazad van, visszavonom amit ide írtam. Sajnos törölni nem lehet. :/
2014. márc. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!