Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A postás hozott ma egy futócip...

A postás hozott ma egy futócipőt, amit nem én rendeltem, mit tegyek?!

Figyelt kérdés

A postás beállított ma egy csomaggal, melyet átvettem. Abban egy cipő volt. Felkeresett annak állítólagos tulajdonosa, hogy a szállító téves címre -hozzám- küldte a csomagot, továbbítsam neki!

Kérdésem: Mi van akkor, ha én ezt nem hiszem el és megtartom? Mi van akkor, ha elhiszem, de akkor se adom neki oda?

Én díjmentesen átvettem, egy nekem küldött csomagot!!



2014. ápr. 10. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Jogalap nélküli birtoklás.
2014. ápr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
92%
De ha nem a te nevedre és cimedre ment a csomag miért vetted át? Ha jelentkezett a tulajdonosa akkor nyilván az övé.Ha nem adod vissza neki és tudja bizonyitani h nálad van a csomag tartalma súlyosan megütheted a bokád ezért.Jobb ha visszaadod minél előbb! Neki ez pénzébe kerülhetett neked pedig nem!
2014. ápr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
A te nevedre szólt? Mert téves cím esetén előfordul, hogy rossz helyre megy a csomag. Így jogtalanul tartanád meg. Ha csomagot vettél át, akkor feltételezem, hogy aláírtál egy átvételi papírt a postásnál. Ha igen, azzal már lehet ellened panaszt tenni.
2014. ápr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Örülhetsz, hogy nem 5kg kokain volt a csomagba. Akkor most foghatnád a fejedet!
2014. ápr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

"Mi van akkor, ha én ezt nem hiszem el és megtartom? Mi van akkor, ha elhiszem, de akkor se adom neki oda? "


A jogi választ már megkaptad, most kapsz egy másfajtát:


ha megtartod, akkor az van, hogy egy silány, selejtes ember vagy, aki szégyent hoz a (néhai) szüleire, a (leendő) gyerekeire és az esetleges barátaira is.

2014. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!