Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aláírtam egy éves albérleti...

Berserk87 kérdése:

Aláírtam egy éves albérleti szerződést. Eltitkoltak előlem több lényeges információt és ezek miatt szeretnék elköltözni onnan. Például hogy csótányokkal kell osztoznom a szobán. Négy napja költöztem be. Van rá jogom, hogy visszakapjam a kauciómat?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 08:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve azt állították, hogy az egyik szomszédom roma viszont nagyon rendes és csöndes. Mondtam nekik, hogy ez nem probléma. Majd pár nappal később kellett rájönnöm, hogy talán az összes szomszédom az. (Ez 5-6 népes családot jelent) Szóval itt nem csak, hogy eltitkoltak előlem információkat, hanem valótlant is állítottak.
2014. ápr. 19. 08:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálad van a szerződés szövege, nem nálunk, neked kell elolvasnod és megkeresni benne az erre vonatkozó részt.
2014. ápr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Abban nincs semmi, ami erre vonatkozna. Egy év időtartamra írtam alá a szerződést. Tehát, ha ez idő előtt jövök el onnan, akkor mindenféleképpen bukom a kauciót? Igazából a lényeges része ennek, hogy még csak pár napja lakom ott, de ez ilyen formában lakhatatlan számomra. Írtózom a csótányoktól. A többi rovart elviselem, de a csótány az csótány.
2014. ápr. 19. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Mit ír a szerződés a kaucióról? Mert ha semmit akkor az azt jelenti, hogy mindenképp vissza kell kapnod a teljes összeget!


Azt meg egy életre tanuld meg, hogy még olyan KÖRNYÉKRE SEM költözünk, ahol bidámbidámok vannak, nem, hogy a szomszédjukba...

2014. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kiad-lak ***** válasza:
100%
Élhetsz rendkívüli felmondással. A kaució visszajár.
2014. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlati példát ismerek hasonlót. Ott is voltak csótányszerűségek, esténként dajdajozó szomszédok, csak a tulaj utólag is tagadja és nem akarja visszafizetni a kauciót. A csótányokra fogadok, hogy azt fogja mondani, hogy te vitted őket magaddal, a dadajozó népek meg utánad költöztek oda. Hiába jár vissza a kaució, megteheti, hogy nem adja vissza és akkor marad a bíróság, a per. Abban az esetben amit ismerek, ugyanez a helyzet. A tulaj nem is adhatta volna ki a lakást, a NAV úgy megbüntetné, hogy belegebed. Az ilyen hülye is ráadásul, mert olcsóbban megúszná, ha visszaadná a kauciót, minthogy megbüntesse a NAV félmillió forintra. A tulajok legtöbbje nem jelenti be, hogy kiadta a lakást, nem fizet utána adót. Ha ő is szemét, akkor pendítsd meg előtte, hogy ráfarag, ha nem egyezkedik.
2014. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ősöreg tévhit, hogy a kiadás tényét a NAV-nak be kéne jelenteni. Elégséges az adóbevallásban feltüntetni a bevételt és kész. Ezért tök értelmetlen feljelentgetni 1-2 hónap után főbérlőt, mert kiröhög a NAV.
2014. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor olvass:

[link]

Ha meg évfordulós a bérleti jogviszony és "elfelejtette" a tulajdonos bevallani, akkor nem a NAV fog nevetni, hanem a tulaj sírni.

2014. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!