Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amerikából rendeltem elektroni...

Amerikából rendeltem elektronikai cuccokat 20000ft értékben, és megakadt a vámon, kellene egy nyilatkozat, de elég az, amit a magyar posta oldaláról töltök le?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tárolják a csomagomat?


[link]


Azt írják, hogy a termékről nekem kell nyilatkozni, vagyis nekem kellene egyet írni, vagy jó az, amit linkeltem?

Mi az a ragszám és a hivatkozási szám a küldeménynél?


2014. ápr. 22. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég ez a nyilatkozat + csatolnod kell a vám számára a fizetést igazoló okmányokat (pl. pp számla, utalási bizonylat).


A ragszám a nyomonkövetési száma a csomagnak.

2014. ápr. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az Ebay-ról meg a PayPal-ról leszedtem őket, de nem tudom, hogy ezt virtuális formában elfogadják-e vagy ki kellene nyomtatni és bescanneltetni. Amúgy pontosabban úgy írják, hogy nyilatkozat konkrét részletes árumegnevezéssel, mennyiségi adatokkal - ebben a nyilatkozatban nem szerepelnek ezek a dolgok, így akkor másik kéne? Másik fajtát nem találtam, amiben lenne ilyen.
2014. ápr. 24. 05:11
 3/7 A kérdező kommentje:
Találtam egy másikat, amely magánszemélyeknek szól, csak nem tudom megnyitni, mert nincs fent a kellő program hozzá. :)
2014. ápr. 24. 05:17
 4/7 anonim ***** válasza:
elfogadják e-mailben is.
2014. ápr. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Még egy utolsó kérdés, mégpedig az, hogy az Áru egeydi értékéhez 1db áru értékét kell írni? Vagyis amit hivatalosan Magyarországról lehet megvenni, annak az értékét kell írni, vagy azt, amit én kifizettem érte?

2014. ápr. 24. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:
amennyiért te vetted
2014. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, mentek a zöld mancsok. :D
2014. ápr. 24. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!