Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok? (többi lent)

Mit ajánlotok? (többi lent)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és összegyűjtöttem születésnapomon meg névnapomon is meg most húsvétkor is egy kis zsebpénzt.

Szeretném gyarapítani valamibe befektethetem érdemes vagy nem? Vagy milyen munkát ajánlotok nekem akár egy nagyobb hosszabb munkát is a nyáron.



2014. ápr. 24. 11:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy 14 000 Ft-ot sikerült eddig összegyűjtenem
2014. ápr. 24. 11:08
 2/5 anonim ***** válasza:

Két rossz hírem is van.

Az egyik, hogy diákmunkához min. 15 évesnek kell lenned, ekkor is csak nyáron dolgozhatsz, de 16 alatt nem nagyon fognak alkalmazni.

A másik hogy 14 ezer forint nagyon kevés. Mondjuk 14 éves fejjel tényleg sok, de a pénz világában szinte semmi. Jelenleg banki kamatként havi 5-10 forintot kapsz érte, a számlavezetési díj miatt csak vesztenél. Hasonló a helyzet a befektetésekkel is, kevesebb a kamat mint a költség.

A legjobb dolog amit tudsz vele csinálni hogy nem költöd el.

2014. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ha ne költöm el akkor nem fogy legalább de nem gyarapszik. Nekem meg az a lényeg. Nyáron sincs valami jó amit én el tudnék végezni?
2014. ápr. 24. 11:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Törvényesen nem dolgozhatsz 14 évesen. És ennyi pénzt nem lehet a mai gazdaságban gyarapítani, mivel bármit kezdenél vele olyan kevés kamatot kapsz hogy a kezelési költségek miatt nemhogy gyarapodna de még csökken is. Egy befektetési jegy 10 ezer forint és egy évre 2-4% kamatot kapsz, ami 2-300 forint. Egyszerűen nem éri meg, nem hiába mondtam hogy az egyetlen jó megoldás az hogy spórolsz, nem költöd el.
2014. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
okés köszi akkor így teszek.
2014. ápr. 24. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!