Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van joga egy kis bolt tulajdon...

Kopasz1977 kérdése:

Van joga egy kis bolt tulajdonosának rögzíteni, vagy lehallgatni az alkalmazottak, és a vásárlók folyamatában beszélgetését, vagy akármilyen hangot?

Figyelt kérdés
Sógornőm egy "garázs boltban" dolgozik, a párommal beszélt telefonon, alig 5 perc múlva hívta a főnöke, hogy a családi ügyeiket otthon intézzék, az úri ember vidéken tartózkodik, tehát online folyamatosan figyeli a boltban zajló beszélgetéseket, és eseményeket. Az lenne a kérdésem, hogy erre AD1 : Van e joga? (Dolgoztam vagyonőrként, én még úgy tanultam, hogy ez személyiségi jogokat sért) AD2 : Milyen fórumokon, szerveknél tudna sógornőm panasszal élni, illetve a főnökét perelje-e a kereskedelmi kamaránál, vagy a vagyonvédelmi céget, aki a boltot felügyeli, vagy mindkettőt (tudomásom szerint HD kamerák, és nagy érzékenységű mikrofonok vannak telepítve, de nem tudom ki, és milyen módon építette a rendszert) területileg egerben van az említett üzlet

2014. ápr. 26. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyors ütemben ki akarja magát rúgatni, akkor mindenképpen perelje...
2014. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ki akarna ott tartani, de ettől még nem lettem okosabb, konkrétan az érdekelne, hogy sért-e ezzel a kamera rendszerrel jogokat, és ha igen, ki felel a jogsértésért. Köszönöm előre is
2014. ápr. 26. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

2012.évi I.tv.

A munkáltató a munkavállalót csak a munkaviszonnyal összefüggő magatartása körében ellenőrízheti. Jogszerű a kamerarendszer, ha nem jár az emberi méltóság megsértésével. A munkavállaló magánélete nem ellenőrízhető.

Az ellenőrzés céljára alkalmazott eszközökről a munkavállalót előzetesen tájékoztatni kell!

2014. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tudom, hogy egy tulajnak minden joga megvan erre HA ÉS AMENNYIBEN a munkavállalókkal előre tudatta, hogy megfigyeli őket és ők ehhez hozzájárultak (ha ottmaradsz dolgozni, az is hozzájárulásnak számít). Nyilván öltözőben, mosdóban stb. ezzel együtt SEM figyelhetnek.
2014. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy van-e joga? Megtette. A sógornőd munkaidőben családi ügyeket intézett. Ha ezért rápirítanak, nem a bosszún kéne törni a fejedet.
2014. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem azzal van gond, hogy beszélgetett, ráért, nem volt vásárló, felhívta a nővérét. Azt találom kicsikét furcsának, hogy akár ilyen módon a vásárlók privát beszélgetéseit is lehallgathatja (egy kb 65 négyzetméteres kis élelmiszerbolt, 6 hd kamerával, 4 mikrofonnal?)azt hiszem megcsappanna a forgalma, ha megtudná a vásárlói köre
2014. ápr. 26. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, de ha van kamera, akkor lehet, hogy a farkát is veri közben. Távolról hallgatni, nézegetni a dolgozót, perverz dolog. Ha ennyi ideje van, akkor menjen be a boltba.
2014. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!