Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliai munka lehetséges-e ez...

Bikfic999 kérdése:

Angliai munka lehetséges-e ez így?

Figyelt kérdés
Ápoló a szakmám szeretnék kimenni Angliába dolgozni, úgy tervezem hogy kérnék 3 hónap fizetetlen szabít itthon, ez ídő alatt ha nem jönne ösze a kinti munka valami oknál fogva visszatudnék jönni dolgozni.A kérdés dolgozhatnék-e úgy Angliába, hogy van még itthoni munkaviszonyom,előre is köszönöm

2014. ápr. 26. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem igen, a tesóm barátnője is fizetetlen szabadságon volt, mikor kijöttek. mondjuk, a hivatalos változatot nem tudom, mert az angol szabályok szerint, ha angol munkaviszonyod van, s career break-re mész, ami a fizetetlen szabadság, akkor nem dolgozhatsz. de nem kell itt Angliában megmondani...nem fognak utána járni.
2014. ápr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

kösszi a segítséget hasznos volt :)

Én is ilyesmire gondoltam mondjuk leszámolni illene hazajönnöm sajna

2014. ápr. 27. 00:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kérdezik meg, de van egy kis bökkenő.

Tegyük fel, otthon kapsz 3 hónap fizetetlent. Tegyük fel kint 2 hét múlva már tudsz dolgozni. Viszont, hogy dolgozhass, kérned kell N.I.numbert. (helyi TB). Itt már gondban leszel mert egyszer két országban nem fizethetsz TB támogatást. De tegyük fel meg tudod ezt is oldani. Angliában a legtöbb helyen 6 hónap a próbaidő. Kivételesen tudom, hogy kórházakban 6 hónap. Ha kapsz is próbaidő alatt szabadságot akkor is csak pár napot. Ez elegendő arra, hogy hazamenj, és bead a felmondásodat. De arra már nem elég, hogy a 30 napos felmondási idődet letöltsd. Ezt, hogy oldod meg? Mert próbaidő alatt 30 nap szabit nem fogsz kapni és nincs is.

Talán ezért nem csinálják sokan azt, hogy csak szabira, vagy fizetetlenre mennek ki..

Viszont tudok egy jó hírt mondani. Angliában ápolónőkre mindig szükség van. Ha megfelelő a nyelvtudásod, akkor elég egy különbözeti egészségügyi vizsgát tenned és már dolgozhatsz is (sokszor amikor már felveszik az embert kérik, erre a tanfolyamra)

2014. ápr. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fizethetsz tb-t két országban. Én a mostani helyemen egy hetet dolgoztam, aztán három hét szabadság. Még mielőtt volt interjú, le volt foglalva. Szóltam az interjún.
2014. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!