Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Német munka 1 hónapra, hivatal...

Xelex kérdése:

Német munka 1 hónapra, hivatalosan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Épp most érettségizek és érettségi után, továbbtanulás előtt, szeretnék kimenni apumhoz Németországba, 1 - 1,5 hónapra kb.

Kint létem alatt szeretnék valami keresethez is jutni, és ebben kérném segítségeteket, hogy is van ez.

A hivatalos munkavállaláshoz milyen papírok szükségesek és ennek kb. mennyi idő a megszerzése? Ha jól tudom ott sokkal komolyabban lépnek fel a feketemunka ellen mint itthon, és ebben a formában nem szeretnék dolgozni. Egyáltalán mennyire számít az annak, ha mondjuk apumnak besegítek különböző dolgokban?

A bejelentés akár megoldható lenne, 'minijob', apum főnöke nagy szeretettel vár; csak hallottam olyanról, hogy egy munkavállalónak kötelezően kell legyen magánnyugdíjpénztára.

Az idő szűkössége miatt nem létezik valami gyorsabb módszer, amivel ki lehetne kerülni a lakcím bejelentést, bankszámla nyitást, munkaügyinél bejelentkezni, stb.? Esetleg nem létezik valami olyan, hogy diákmunka közvetítő cégeknél írni valami szerződést és mintha ő általuk dolgoznák ott? A munkakör egyébként ilyen kertészkedéssel kapcsolatos lenne.



2013. jún. 17. 01:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Túl bonyolultan látod a dolgokat. Elmégy apud cégjéhez és felveteted magad 6 hétre diákmunkásnak. Lakcímed az apué lesz, a bankszámláját is megadod, hogy oda utalják a pénzt. Mivel diák vagy, bejelenteted apuddal magad az ö egészségügyi betegellátó pénztárhoz, mint családtag. Ez neki ingyenes, ez benne van a pakkban. A cégnek meg be kell jelenteni téged az iparügyi szolgáltatásnál. Ennyi, és dolgozhatsz napi 8 órát. A mi cégünknél a diákok 1600 eurót kapnak egy hónapra. Van amelyik csak egész nap velem furikázik, bámulja a tájat...:)
2013. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!