Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi lehet a nyugdíj ügyinté...

Mennyi lehet a nyugdíj ügyintézés ideje jogszabály szerint? Milyen hatósághoz lehet fordulni?

Figyelt kérdés
Tudtommal 22 munkanap, amibe az esetleges hiánypótlás nem számít bele. Édesanyám idén elérte a korkedvezményes nyugdíj korhatárt, utána is járt már tavaly mikor kell kérelmeznie, hogy május 1-től nyugdíjba vonulhasson. Meg is mondták neki, március végén el is indíttatta az ügyet, ahogy javasolták. Szerintem mivel ő időben kezdte el az intézését május 1-től jogosult lenne nyugdíjas kedvezményekre, de nem tud semmit sem igénybe venni mert még mindig nem kapta meg az igazolványt. Mit tudtok javasolni?

2014. máj. 12. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt tudjuk javasolni, hogy várjon...
2014. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dudok Andrásné ***** válasza:
Szia!! Sehová nem kell fordulni,az ügyintézés 30 munkanap. Most pedig ott volt a húsvét is.Ha nem volt hiánypotlás akkor ma,vagy a héten telik a 30 munkanap. ha pedig még közben kértek valamit, akkor onnan ketyeg a 30 munkanap.Nem tudom anyukád milyen nyugdijas lesz, mert általában ha nem öregségi nyugdijas lesz, semmi kedvezmény nem jár!! Nekem sem, csak a nyugdij összege és az orvosi ellátás.ha megjön a határozat szinte utána a nyugdij is.Én okt.9.e előtt 1 hónappal adtam be és a határozat és a nyugdij is decemberben érkezett.VÁRNI KELL!!
2014. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hiánypótlás esetén nem indulhat újra maximum kitolódhat a kieső napokkal jogszabály szerint. Engem nem a szokás, hanem a jogszabály érdekelne. Mert az hogy mit csinálnak s mi a szabály az 2 külön dolog lehet...
2014. máj. 14. 08:49
 4/6 Dudok Andrásné ***** válasza:
Nem tudom,miért vagy ennyire agressziv?Semmivel sincs elmaradva a nyugdijbiztositó.Nem irtad meg, de a korkedvezményes nyugdijnál, milyen kedvezményekre számitasz? Sok fajtálya van e ellátásnak, ami nem is nyugdij,csak sokesetben KORHATÁR ELŐTTI ELLÁTÁS, mint az enyém is! Ehhez viszont nem is jár csak egy igazolás és nem IGAZOLVÁNY, ami az egészségügyi ellátásra jogosit semmi egyébre.Ha a nők 40.évével ment el akkor is más a helyzet.De az ügyintézőjét felhivod választ kapsz biztos.
2014. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem akartam agresszív lenni, csupán tudatos, mivel zavar, hogy a nyugdíjfolyósító tesz arra, mit kér az az adófizető. A Nők40-el megy nyugdíjba. Az ügyintéző nem mond semmi érdemlegeset, hiába kérdezek rá csak a megszokást mondja(2-3 hónap szokott lenni). Hiába mondom neki, hogy engem a törvény érdekel. Engem az bosszant, hogy elsejével kérelmezte. S akkor az ügyintéző még meg akarta magyarázni, hogy a bank is előbb vizsgálódik, mielőtt hitelt ad, erre reagáltam, hogy ha IDŐBEN bemegyek a bankba, hogy elsejéig folyósítsa a hitelt, akkor eljsején folyósítja(a példát az ügyintéző hozta fel). Ezért érdekelnek a jogok, ha a polgárral betartatják pl. az adóbevallást, akkor annak is legyen következménye, ha az állami szerv nem tart be valamit.

Eddig 6000 forinttal károsított meg a nyugdíjfolyósító, mivel nem volt képes hetedikéig eljuttatni az igazolványt(ami véleményem szerint, mivel elsejével kérelmeztük az ő általuk szabott időpontban), ezért édesanyám teljes áru bérletet kényszerült venni...

2014. máj. 15. 06:24
 6/6 anonim válasza:

Igaz már nem 2014 van,de a kérdésem hasonló.Január 22 volt ez évben az utolsó mnapom.40 év után mentem? nyugdíjba.Azóta,ja. 22. óta egy mintha elfeledkeztek volna róla,egy sor tájékoztatást,vagy bármit nem kaptam.Ez még a normális időn belül van?Nem akarom feleslegesen zargatni Őket,de már mindjárt április is a végéhez közeledik,régen volt január. Kérdése mg az,hogyha végre megállapítják az összeget,akkor egyben,visszamenőleg kiküldik.

Köszönöm,ha erre valaki válaszol!

2016. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!