Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kikapcsolták a vezetékes...

Morzsa kérdése:

Kikapcsolták a vezetékes telónkat, és elég soknak találom a visszakapcsolási díjat. Szerintetek normálisak ezek?

Figyelt kérdés
Pár napot késtünk a befizetéssel,így kikapcsolták a telefont.Késedelmi díjat számoltak fel,ami 25 ft. :) Ezzel nincs is baj.Viszont a visszakapcsolási díj 5080 ft.Normálisak ezek? Így az 1500 ft-os számla helyett,most több,mint 6000 ft-ot kell fizetnem.Sajnak jövő ilyenkor jár le a 2 éves hűségidő,addig nem tudjuk lemondani sem.Felháborító,hogy miket enged meg magának a telekom.
2014. máj. 14. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Hú, tényleg, milyen pofátlanság. Ahogy az is hogy nem fizetted be a számlát. 1:1

Amúgy a szerződésben benne van hogy ez esetben kell visszakapcsolási díjat fizetned, aláírtad, tehát elvileg még tudtál is róla.

2014. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

"Felháborító,hogy miket enged meg magának a telekom."


Fordítva ülsz a lovon! Nem ez a felháborító, hanem a te viselkedésed! Nem fizetted időre a számlát, amit szerződésben vállaltad, jogosan lett kikötve, és a visszakapcsolásnak bizony ára van, teljes joggal. Ha befizetted volna a csekket, nem lennél gondban. Nem értem, ilyenkor miért a cég a hibás, mikor TE nem fizettél, ergó a TE felelősséged.

2014. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Csak azoknak szokták kikapcsolni akik tartósan késnek, vagy elküldik a fr.ncba az ügyintézőt aki telefonon szól hogy be kéne fizetni.


Évente egyszer-kétszer mi is elfelejtjük időben befizetni, de még egyszer sem kapcsolták ki az elmúlt 20 évben.

2014. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Párnap késés miatt nem kapcsolják ki. Eleve várnak 1-2 hetet és akkor emlékeztetnek, hogy be kéne fizetni. Aztán megint várnak, hogy méltóztatsz-e stb.
2014. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem csak annak kapcsolják ki aki késik!

Nekem a netet+telefont kapcsolták le, pedig 15 700Ft túlfizetésben voltam! Első 6 napban betudtam a viharnak, elég sok helyen 4-5 napig áram sem volt, utána viszont furcsa volt miért nincsen...


Jeleztem a szolgáltatómnak, hogy 15 700Ft túlfizetésben vagyok, ennek ellenére 3200Ft-al többet számláztak le mint a szerződés szerinti összeg, ekkor még volt 7 napom a számla feladására. Jeleztem továbbá, hogy nem vagyok hajlandó teljesíteni a számlafizetést, küldjenek egy új számlát, illetve vegyék figyelembe a túlfizetésemet!

Az operátor készséges volt utánanézett a számlámnak és közölte rosszul tudom az összeget, mivel 17 505Ft túlfizetésem van! Akkor ne fizessem be a számlát, rendben lesz, hát nem is fizettem be, következő hónapban pedig visszautalták a túlfizetésemet.

Abban a naiv tudatban, hogy minden rendben van éltem az életem. Jött az említett vihar net telefon kakukk...

Mobilos megkereséskor érdeklődtem mikor lesz már végre jó a kib. netem!

Nos itt tudtam meg, hogy kikapcsoltak mindent...


14 910Ft-ot kellett fizetnem a visszakapcsolásra, valamint várnom mintegy 8 napot az ügyintézésre és láss csodát ezt a 7+8 napot is leszámlázták a tetves köcsö...ög


A telefonhívásokat nem keresik vissza, csak ha a pontos dátumot megadod a telefonhívásra vonatkozóan, percre pontosan fogadják csak el! Valamint az operátor nevét is tudni kell, nem elég a keresztnév!

Ennek ellenére azt a beszélgetést egyből megtalálták, ahol anyázom az ügyfélszolgálatost és a pokol fenekére kívánom (pedig ennek sem tudtam a percre pontos idejét!), de a beszélgetést nem tudják visszakeresni időpont nélkül, ahol a számlámról beszélgetünk...


Hiába vagy túlfizetésben, hiába nagyobb a túlfizetés mértéke, mint 3 havi előfizetés díja, ha késel az új és hibás számla megfizetésével bűnözőként kezelnek! Persze a szomszédban élő rejtett munkaerő aki nem fizet semmit be, neki még kezet is csókol a szolgáltató!

2014. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók! Hát,büszke vagyok rátok,és örülök neki,hogy ezek szerint ti soha egyetlen egy számlával sem késtetek még napokat.Persze az nyilván más téma,hogy a számlát mikor kell időre befizetni,és más téma az is,hogy a főnököm mikor utalja a fizetést.Mivel két különböző időszak,ezért nem tudtam időben befizetni.De gondolom ha veletek fordulna elő ilyesmi,akkor ti örömmel fogjátok majd a számlát befizetni.Valaki a fizetéséből egyik hónapról a másikra él...na,de ti valószínű nem tudjátok,hogy milyen az,hogy kispórolni mindenre a pénzt.Ezek szerint nektek teljesen normális dolog,ha a visszakapcsolásért ennyi pénzt számolnak fel.És még annyit,hogy most először fordult elő,hogy a csekk nem időben lett befizetve.
2014. máj. 14. 18:26
 7/12 A kérdező kommentje:
5/6...Jól megjártad te is. :(
2014. máj. 14. 18:30
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Nekem nincs mivel büszkélkednem, mert folyton kések, így pont azért tudok róla, hogy nem kapcsolják ki pár napos késés után.
2014. máj. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy mi a francnak vezetékes telefon? Hacsak nem olyan a csomagod, hogy minden vezetékes számot az országban ingyen hívsz, akkor nincs értelme. Akkor is csak azért, hogyha esetleg ügyeket kell intézni, akkor napközbe ne ketyegjen a vonalas ügyfélszolgálat hívásakor mikor megy a zene és a türelmedet kérik. De ilyen csomag meg ritka, mint a fehérholló (nekem még ilyen van hehe, havi 500 pluszban a tévé és a net mellé). De ha ez nem lenne, akkor nem is kéne, mert teljesen felesleges.
2014. máj. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

Minek vezetékes telefon? A válasz egyszerű, mivel így 3200Ft-al olcsóbbra jövök ki, mint ha csak netem lenne!

Továbbá vannak olyan számok, amiket olcsóbb vezetékesről hívni, mint mobilról, ezzel is spórolva havi 1000-1200Ft-ot.


Amennyiben te ebben nem látod a rációt, akkor burzsuj esetleg ... vagy!

2014. máj. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!