Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Webshopból rendelés a FELTÜNTE...

Webshopból rendelés a FELTÜNTETETT áron? Fogyasztóvédelem? Többi lent

Figyelt kérdés
04.05-én rendeltem egy kabátot a darkshop webáruházból. Többször ránéztem az oldalra és a rendelés állapotára, az ára nem változott, nem tudom hányszor de ellenőriztem többször. Ma amikor ismét megnéztem, az ár már nem az volt, a csomag állapota pedig kiszállítás alatt volt. erre írtam nekik, hogy hol a cucc mert ki ugyan nem hozták (eddig "folyamatban" volt a státusz, hetekig) erre a válasz: meghiúsult, mert rossz árat tüntettek fel.... ez így korrekt? és még azt hazudják, hogy küldtem erről értesítő emailt is... a rendelés megerősítésen kívül SEMMI! mit tudok tenni, hol lehet ezt jelenteni ahol érdemben is foglalkoznak vele, és legalább megbüntetik őket? iszonyat szemétségnek tartom, hogy csak úgy kényük-kedvük szerint változtatják az árat, és még azt állitják, csak rövid időre volt rossz ár feltüntetve (nem, 1-2 hétig minimum az volt, amin megrendeltem) és hazudnak arról is, hogy márpedig ők szóltak. iszonyú igazságtalannak tartom, holott ha nekem lenne valami problémám, 1000% hogy mindent rámvernének... a legjobb amit tudok, hogy senkinek nem ajánlom őket, mert átvernek.. van értelme a fogyasztóvédelemhez fordulni?

#átverés #fogyasztóvédelem #darkshop webáruház
2014. máj. 14. 16:22
 1/9 A kérdező kommentje:

ennyire hihetőek....:

6. A vételár


A webáruházban forgalmazott áruk vételára minden esetben fel van tüntetve a termék adatai között forintban (HUF). Az árak tartalmazzák az Általános Forgalmi Adót. Az EU országaiba történő megrendelés esetén ha rendelkezik EU adószámmal, kérjük a megrendelésben azt tüntesse fel, mert csak ebben az esetben tudjuk az ÁFA nélküli számlát kiállítani.

Az EU területén kívülről érkező megrendeléseket nem tudjuk teljesíteni. A fizetendő végösszeg minden esetben tartalmazza a csomagolási költséget valamint a választott szállítási módtól függő szállítási költséget.


A weboldalon feltüntetett ár egyes esetekben eltérhet üzletünk áraitól. Ennek oka az értékesítés eltérő módja.

2014. máj. 14. 16:24
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Azért szerintem nem fogják megbüntetni őket, mert te megrendeltél valamit, ők meg kvázi nem foglalkoztak a rendeléssel.

(Mert leegyszerűsítve ennyi a történet.)

2014. máj. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Sehol. Csak puffoghatsz magadban. Mi a fenéért büntetnék meg?
2014. máj. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Le se szarják.
2014. máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mert tudtommal a feltüntetett áron kötelességük eladni azt amit hirdetnek, ezzel meg megtévesztik a vásárlót. ráadásul még hazudoznak is, ez az ami miatt felidegeltek, mert ezt elég szemétségnek tartom. de azt vártam, hogy hozzáértök irjanak, ne csak ilyen "szerintemek". sajnos nem vagyok tisztában azokkal a törvényekkel amik a fogyasztovédelemmel kapcsolatosak ezért is kértem hátha itt tudnak segiteni. kösz a semmit.
2014. máj. 15. 11:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelessége eladni a feltüntetett áron. A webáruház nem olyan, mint a normál üzlet. Sőt, még az automatikus visszaigazolás sem számít. Amit utána kapsz (vagy jelen esetben állítólag nem kaptál) az számít, és abban az áruháznak lehetősége van korrigálni az árat, vagy közölni, hogy mégsincs stb.
2014. máj. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatot írtam!Baxtak már át webáruházak.Elmentem a zsarukhoz is és tettek rá.20 000 forintom úszott Nesze,itt a valami.:)
2014. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát köszi.. :( irtam nekik, erre ismét meghazudtoltak, mindenre válaszoltak csak a kérdésemre nem. hazug szemétládák, ez jött le. most már legalább tudom, mennyit érnek.. direkt elolvastam a feltételeiket, amiben nem szerepelt az utolagos modositás. hazug szemétládák :(
2014. máj. 16. 19:58
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Rengeteg ilyen van.És tudják,hogy semmi következménye sincs.De ezzel rontják a becsületes kereskedők esélyeit is!
2014. máj. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!