Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik kevés pénzből élnek,...

Akik kevés pénzből élnek, azok hogyan és min tudnak spórolni, és mi az amin nem tudnak vagy nem akarnak?

Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 09:22
 1/9 anonim válasza:
59%
Mi most várjuk első babánkat, sajnos csak gyest fogok kapni. Párom rengeteget dolgozik, én itthon vagyok. Amin spórolunk, az az ennivaló, mármint úgy értem, hogy megnézzük, mi az olcsóbb, próbálok praktikusan főzni, olcsóbb ételeket. Egyre növekedő pocim miatt a ruhák egy részét pl pólókat használt ruhaboltban veszem meg. Amin nem spórolunk az a magánorvos, a vitaminok és egyéb dolgok. Igyekszünk a babának mindent megvenni, amire szüksége lesz.
2014. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
94%
ja és felesleges dolgokra próbálunk nem költeni.
2014. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Spórolni jó nagy baromság. Inkább meg kell teremteni a körülményeket ahhoz, hogy ne kelljen időt és energiát pazarolni arra, hogy megnézd, hogy mi mennyibe kerül, vagy veszekedj azon a szeretteiddel, hogy a klotyóban égve maradt a villany.


Mondom ezt úgy, hogy tényleg szegény családból jöttem, de mára kemény munkával, kitartással, rengeteg tanulással elértem azt, hogy ne kelljen azon aggódni, hogy valamit, ami megteszik ne tudjak megvenni, vagy figyelnem kellene az árakra/ne mehetnék étterembe, ha olyan a kedvem.


Sokkal jobban megérte tanulásra, feljődésre fordítani az energiáimat, mint arra, hogy azt figyeljem, hogy a tescoban vagy a sparban olcsóbb a kilós párizsi.

2014. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

- Lakbér/hitel/egyéb fenntartással kapcsolatos költségek: Ezen nem tudsz spórolni

- Utazás: Tömegközlekedés, kerékpár

- Tartós cikkek: Csak ami nagyon muszáj. Eelktronikai cikkeket, ruhát alig veszünk.

- Tisztítószer: használhatsz ecetet sok mindenre, de ez nem nagy tétel igazából.

- Étel: Itt lehet a legtöbbet spórolni, de itt a legnehezebb. Hanyagolni kell a felsleges étkezésket, snacket, üdítőt (nekünk nem megy :D). Otthon kell főzni mindent, minél olcsóbb és táplálóbb ételekből - liszt, kukorica, krumpli, rizs, tészta, kenyér, plussz olcsóbb zöldségek.

- Szórakozás: az mi? :D

2014. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Előző vagyok. Kihagytam a rezsit. Mindig keresni kell az olcsóbb lehetőségeket, ill. spórolni ahol lehet. A hűtő pl. kifejezetten sokat fogyaszt, és ha nem távhős vagy, akkor a fűtésen is ezreket lehet megtakarítani (pulóver, tea, takaró, szigetelés)
2014. máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Sikerült az egyetlen jó választ nullára pontozni. :) A spórolással csak még rosszabb helyzetbe kerültök, ugyanis az nem bevétel növelés, hanem a fix jövedelem tovább vágása. A vége általában az, hogy életed végéig spórolsz és hitelt veszel fel.
2014. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Azaz a helyes hozzáállás: Hogyan lehet több pénzem? Még több pénzzel!
2014. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%

Igazából a pénz nem cél, hanem eszköz. Abból lesz pénzed, ha valamiben igazán jó vagy, ha tudsz tanulni és fejlődni (vagy a fiad elveszi Orbán lányát), de nem hazasodhat mindenki jól, szóval marad az önfejlesztés.


Tényleg az a baj a spórolással, hogy a gondolkozásmódod változik meg. Nem úgy állsz a kihívásokhoz, hogy hogyan tudnám megoldani, hogyan profitálhatok belőle, hanem úgy, hogy még valami van, ami hátráltat.


Pl.: Szeretnél egy új SmartTV-t, akkor azt látod, hogy vagy hitel 40-50%os THM mellett, vagy semmi. Én azt látom, hogy van elég pénz a számlámon, és a hónapban elvállalok még 1 kisebb projektet, és megveszem.

2014. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Megvan a fontossági sorrend.


-kiadások

-kaja

-utazás

-minden más

2014. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!