Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben gyerektartás?

Ilyen esetben gyerektartás?

Figyelt kérdés
18 éves nappali tagozatos tanuló vagyok. El akarok költözni itthonról. Ilyen esetben követelhető gyerektartás a szülőktől?

2014. máj. 29. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:

18 éves felnőttet a szülő nem köteles eltartani. Hiszen nagykorú vagy már. Ha azt mondja, lapátra tesz, és kinyitja előtted az ajtót, szíve joga.


A Te esetben a családi pótlékot kérheted saját jogon. Mivel a szülők háztartásában már nem élsz, nem Ők tartanak el, ezért nem is jár nekik a családi pótlék, Neked viszont igen.


Bíróság előtt megpróbálhatsz gyerektartást követelni, de az összes körülményt mérlegelve fog a bíróság dönteni.


Nem tudom, hogy milyen a viszony közted és a szüleid között, de nekik is joguk van - ha rászorulnak - szülőtartást követelni Tőled majd idővel...

2014. máj. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
rokontartást kérhetsz a bíróságon de kevés eséllyel.
2014. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amennyire utánanéztem, azt találtam hogy a gyerektartás (válás esetén) olyan 24 éves korig jár, abban az esetben hogy nappali tagozaton tanul. De akkor ez teljesen más. Csak nekem kicsit fura, hogy ha az egyik szülőnél él a gyerek akkor a másik szülő köteles fizetni. De ha elmegy otthonról akkor nem.. Jó, tudom hogy 18 évesen már nem vagyok "gyerek", de még tanulok, és így nem tudok dolgozni.

Köszönöm a válaszokat!! :)

2014. máj. 30. 10:48
 4/4 anonim ***** válasza:
rokontartás van 18 felett, az pedig nem alanyi jog.
2014. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!