Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak akkor kaphatom az FHT-t...

Csak akkor kaphatom az FHT-t (Foglalkoztatást helyettesítő támogatás), ha 1 évig regisztrált álláskereső vagyok?

Figyelt kérdés
Ezt majd az önkormányzattól kell kérvényeznem 1 év után, igaz? És az FHT mellett hány napot dolgozhatok alkalmi munkásként?
2014. jún. 23. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Kivéve, ha álláskeresési járadékot kapsz, mert akkor a járadék folyósításának lejárta után már kaphatod, nem kell megvárnod az 1 évet.

Alkalmi munkáskánt akárhány napot dolgozhatsz az FHT mellett.

2014. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor nem csak 15 napot? Azt már eltörölték vagy ilyen nem is volt?
2014. jún. 24. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A 15 nap az az, hogy ugyanazon felek között (te ugyanannál a munkáltatónál) heti 5, havi 15, évi 90 napot dolgozhatsz alkalmi munka keretén belül.

FHTnél (és elődjeinél) nem volt ilyen korlátozás.

2014. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

" FHTnél (és elődjeinél) nem volt ilyen korlátozás."


Akkor ez a 15 napos (mármin egyetlen munkáktatónál) korlátozás milyen jövedelem mellett lép érvénybe?

2014. jún. 25. 06:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A 15 napos korlátozás nem más jövedelem mellett lép életbe.

15 napot dolgozhatsz alkalmival egy cégnél, akár van más jövedelmed mellette, akár nincs.

2014. jún. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, hogy így kérdőre vonlak, de ez biztos hogy így van? Tudsz egy hiteled forrást linkelni? Mert én tavaly is és most is dolgoztam már 15 nap felett egy hónapban, annyi korlátozalás volt a tavalyi évben, hogy akinek a 120 napja összegyült, azt nem engedték tovább dolgozni...
2014. jún. 25. 11:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Biztos.

Te nem alkalmi munkásként dolgoztál, hanem idénymunkásként.

Ott nem számít a heti munkanapok száma és nem 90, hanem 120 napot lehet dolgozni egy munkáltatónál.

Az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény 2.§-ában találod.

2014. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ja tényleg, de hülye vagyok, csak ott mindenki alkalmit beszélt, de papíron tényleg idénymunka van írva...


De akkor a kérdésem is változik: Idénymunkásként kaphatok FHT-t vagy Álláskeresési segélyt? Vagy esetleg a bedolgozott napok számától függ, hogy kaphatok e?


Köszönöm a vászod előre is!

2014. jún. 25. 16:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kaphatsz.

Ugyanolyan elbírálás alá esik, mint az alkalmi munka.

Mindkettő az egyszerűsített foglalkoztatás egyik formája.

2014. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, bár nehezen tudom elhinni, hogy pl. valaki 20 napot dolgozik idénymunkásként és mellette ugyanúgy megkapja mondjuk az FHT-t vagy az álláskeresési járadékit...Biztos nem sokáig lesz ez így, még ha most így is van, majd Orbán tesz róla, hogy ne legyen így!
2014. jún. 25. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!