Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nincsenek jelen Angliába...

Miért nincsenek jelen Angliában kellőképpen, más pl Lengyelország (angliai) kínálatához viszonyítottan, a magyar mezőgazdaság, élelmiszeripar termékei, produktumai?

Figyelt kérdés

Angliában, főként Londonban, vonzáskörzetében, ill más nagyobb városaiban, de az angliai vidék más kisebb településein is gombamódra szaporodnak a lengyel üzletek, melyek termékkínálata főként Lengyelországból származik.

Köztudott, hogy sok lengyel él Angliában, ezért azok biztos vásárlóibázist képeznek, és - gondolom én, hogy ezen kereskedelmi egységeknek - növekszik a nem lengyelekből álló vásárlói közösségének a száma. Jó minőségű, olcsó, szép áruik vannak.

Ismeretes az is, hogy nagyon sok magyar él Angliában, úgyszintén. Viszont magyarbolt, nem sok van, olcsó magyar termék, pedig szinte sehol. Pedig Angliai viszonylatban, szerintem a magyar termékek könnyedén értékesíthetőek lennének, megfelelően szabott árrakal, megfelelő logisztika és bolthálózat kiépítésével kialakításával.

Miért tétováznak, vacillálnak magyar kereskedőink, vállalkozóink, befektetőink?



2014. jún. 29. 18:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Látom, hogy magas a labda, ezért tovább nem is próbálkozom megértetni veled a kérdés lényegét. Csak te nem érted itt. Mindenki más igen.
2014. júl. 6. 10:51
 12/13 anonim ***** válasza:
De te se érted, hogy teljesen mindegy, hogy te mit gondolsz, ha egyszer nem nyitnak boltot, akkor nem lesz és kész. Értem én, hogy mit akarsz mondani, tök versenyképes az összes magyar termék kinn, mert szerintünk jobbak, mint a helyiek, és tegyük fel, hogy ők is így gondolják, de akkor sincs több bolt, ha itt 1 millió embert összeszedsz, aki hasonlóan gondolja mint te, akkor se lesz és elméletben meg olyan fölösleges ezen vitatkozni.
2014. júl. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Értem a szempontodat, igen, valóban költséges dolog boltot bérelni, estleg venni, de itt a kérdés a megtérülési időn van. De nagyon más lehetőség is van. Itt, elsősorban gondolok az értékesítési csatorna helyes megválasztásával.

A magyar gyártók pl lehetnének direkt beszállítói, a már itt lévő, tőzsgyökeres üzletláncoknak.

De pár variációt még feltudnék sorolni.

Itt a kérdés azon van, hogy Magyarországon mikor ismerik fel ezt a lehetőséget.


A másik gondolatodra reagálva, pedig szerintem nem csak az itt élő magyarokat kell megcélozni a magyar termékek széles választékával. Akik itt élnek, azok mindnyájan potenciális vevők. Mindenki fogyasztó.


Ráadásul gyárthatnánk otthon, Magyarországon, az angol ízvilágnak megfelelő termékeket is, ezért az angolok is vásárlóink lehetnének, az angol üzletláncok polcain keresztül.

Ráadásul Magyarországon olcsóbb a munkaerő, amely bőven kiküszöbölné a szállítási költségeket is, ezért versenyképesebb árakkal tudnánk berobbanni az angliai piacra.

Valószínű, hogy az alapanyag árakban is versenyképesebbek lehetnénk. Na és az uniós támogatások egy részét is ebbe kereskedelmi célirányzatba lehetne beleinvesztálni.


Lehetőség van, csak szét kéne itt nézni.

2014. júl. 6. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!