Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lengyelországban pénzért...

Ha lengyelországban pénzért árulok szerelmes lapokat az utcán akkor beleütközök valamilyen törvénybe? Lent

Figyelt kérdés
Áprilisba megyünk az osztályommal Lengyelországba és szeretnék némi költőpénzt keresni és azt találtam ki hogy rajzolok képeslapokat és pár zlotyiért árulom.Ezzel törvényt,szabályt sértek?köszi elöre is

2014. márc. 4. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt, akkor már miért nem itthon árulod? Ha már kimész, akkor inkább élvezd, ne pedig a képeslapokon görcsölj. Főleg, hogy nagyjából ugyanannyi lehet a kereslet bizonyos árszinten, mint itthon. Egyébként nem törvényes, hiszen nem adsz számlát, nem adózol, stb. de nem hiszem, hogy bajba keverednél. Igazából nincs tapasztalatom.
2014. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennel hulyebb otletet reg hallottam.


Nem tudom hany eves vagy de ha 16 folott akkor van meg majdnem egy honapod diakmunkat vallalni, abbol lehet penzed. Ha 16 alatt, akkor meg szerintem jobban jarsz ha kiraksz hirdeteseket a kornyeken hogy vallalsz kerti munkat, kutyasetaltatast, automosast, etc., ezekkel elorebb leszel. Arrol nem is beszelve hogy szerintem nincs az az osztalyfonok aki otthagyja valami teren az egyik diakjat kepeslapot arulni amig a tobbiek varost neznek.

2014. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ehhez minek kellett a minecraft kulcsszót beírni???
2014. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oh my god köszönöm a válaszokat(nem is :) kivéve az elsö válasz második felét)arra voltam kiváncsi hogy legális-e 19/L vagyok és lesz nem is egy nap szabadfoglalkozás az alatt fogom ezt csinálni azóta ugyan megkaptam a JÓ választ rá de azért köszi xD
2014. márc. 5. 16:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt, feltételezem azért raktad be a minecraft-tól az iphone-ig a tageket, hogy gyorsan sokszínű válaszok érkezzenek. Ezt meg is kaptad, tehát ne szólj be azoknak, akik elmondják a véleményüket. Szerintem sokan közülük sokkal reálisabban látják a világ működését, mint te.

Továbbá őszintén érdekelne, hogy mennyiben érzed magad versenyképesnek a lengyel képeslapgyártó iparral (mondjuk nekik 0.1 sec és 5 forint legyártani egy darabot, neked?) vagy az elosztó hálózattal (a helyi szuvenírboltok és butikok ezer dolgot árulnak, és megbízhatóak, ellenben valami szédült, nyelvet nem beszélő kiscsajjal). Vagy hogy mekkora kereslet lehet szerelmes lapokra Áprilisban. De nyilván ezeket mind átgondoltad, és megéri külföldön szállást, utazást és élelmiszert fizetni azért, hogy eladj óránként három lapot 200 forintért.

2014. márc. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na jó sajnálom a rosz kommentet de az utcsó válaszolónak nincsen feltétlen igaza a kosztot és kvartéjt fizeti az egyetem de bulipénzt nem középsuliban volt egy ilyen kirándulás ugyanakkor ugyanoda mint most nem voltam rest csináltam 300db képeslapot 5 zlotyiért elment mind 3 óra alatt de akkor odajöttek hozzám arendőrök hogy szoszi van viszont lengyelül beszéltek én meg nem értek csak angol magyar ezért érdekelt hogy sértek e vmi törvélnyt
2014. márc. 15. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!