Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A One Euro Market üzletekben...

A One Euro Market üzletekben miért olcsóbb minden termék JÓVAL az átlagnál?

Figyelt kérdés

Gondolom aki járt már a fentebb említett üzletlánc egyikében, tapasztalta, hogy a termékek, amik egyébként minden más kisebb-nagyobb boltban is beszerezhetőek, ebben az üzletben SOKKAL olcsóbbak. És nem az van, hogy pár termék olcsóbb, hanem a kozmetikai szerektől a tésztákon át az ásványvizen keresztül a mosószerig minden. És ezen kívül még általában nem is egyesével árulják, hanem például az újságban is úgy van, hogy hasamra ütök: Chio chips 3csomag XY forint. És a 3 csomagnyi chips is olcsóbb, mint máshol 1.......

Na ennek tudja valaki az okát?



2014. júl. 3. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Jóval olcsóbb, ennek oka van. Kozmetikai cikkek, mosóporok, stb-nek a minősége meg sem közelíti az elvárt színvonalat.
2014. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Jaja, az áreltérés oka a minőségben keresendő.

Múltkor vettem ragtapaszt, tök jól nézett ki meg minden, de pontosan 20 mp-ig bírta a lábamon. Újat kellett ragasztani. Így már nem is olyan olcsó ugye.

2014. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Micsoda???? Te most miről beszélsz, ha szabad érdeklődnöm???

Ugyan olyan termékek vannak ott is, mint pl az Auchanban, Tescoban, Lidlben, Aldiban, Sparban, Kaiserban, Pennyben, és hadd ne folytassam a sort. Mi az, hogy a minősége meg sem közelíti ah elvárt színvonalat??? Nem nevenincs dolgokat árulnak... Láttad már az újságjukat?

2014. júl. 3. 11:38
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Igen, ezt én is észrevettem. Ugyanolyan "normális" márkájú termékek vannak, párszáz Forinttal olcsóbban, mint az amúgy is olcsó Tesco-ban, Auchan-ban... Nem tudom, hogy csinálhatják...
2014. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem fogalmam nincsen az élelmiszereknél mekkora árréssel dolgoznak az áruházak, de ha azt nézem, hogy műszaki cikknél mennyivel drágább a Tesco még a műszaki cikk áruházaknál is, nem hogy az átlagos webshopoknál, nem csodálkoznék, hogy élelmiszer és vegyi árunál is jelentős az árrés a Tesco-ban. Bornál már láttam olyat, hogy a Tesco-ban 800 Ft volt egy üveg, pontosan ugyanez egy falusi kisboltban meg 500. A Tesco általában úgy áraz, hogy alapáron elég drága minden, és az akciókkal csábítja oda a népet.
2014. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

1) Nagy tételben vásárolnak

2) Ismerik és kihasználják az adózásban rejlő kiskapukat

3) Gyorsan forog a készlet, nagy határidőkkel dolgoznak

4) a HR költségeiket minimálisan tartják

2014. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm az érdemleges választ! Ezek szerint van magyarázata a dolgoknak.....


Utolsó előtti! Ez nem újdonság... Falun/vidéken minden olcsóbb, mint a városban.... Tapasztalatból mondom, szóval el lehet hinni...

2014. júl. 3. 12:30
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
5-ös vagyok. Nem, nem minden olcsóbb, sőt, általában a legtöbb dolog falun drágább.
2014. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
71%
Sziasztok! Azok a multik akiket Ti emlegettek, extra nagy profittal dolgoznak. Az apparátusuk is 3x akkora, akár csak az üzleteik. Ez szimpla matek. Miért az OTP a legdrágább? Mert Ők a legnagyobbak, ott vannak mindenütt. Tehát magasabb profittal kel, hogy dolgozzanak, mert valamiből ki kell tudni fizetni az alkalmazottakat, egyéb kiadásokat. A One Euróban is van többféle árkategóriájú termék, nyilván az pedig néha tükrözi a minőséget. Hozzáteszem nem minden esetben, mert láttam én már karón varjút = a drágább, márkásabb nem minden esetben jobb, mint a kevésbé ismert, olcsóbb!!!
2014. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%
Mert gagyi.a mosoport is hamisitjak. Eleve magyarorszagon ez folyik.minendböl nagyot akarnak szakitani.nem hiaba külfödröl hozzak a sok jo arut,ott egesz mas az öblitö is. Itt (nemetorszgaban) ha veszek egy gagyi olcso öblitöt,nem olyan hig mint otthon,es az egesz szoba illatozik töle,es 2 napig ugy irezni a polon,h nagy dohanyfüst van meg minden.hiaba a draga markas mosopor,itthon mindent atcsesznek,csomagoolnak,higitanak.ebböl elnek,hatalmas profittal.
2014. júl. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!