Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kickstarter, Indiegogo támogatás?

Tardief kérdése:

Kickstarter, Indiegogo támogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem régen hallottam a crowdfundingról. Sajnos a működéséükről illetve tapasztalotokról nem sokat, pontosabban szinte semmit nem találtam magyar emberektől.

A kickstarteren csak néhány országból lehet projektet indítani, így inkább az indiegogora lennék kíváncsi.


Ezen az odlalon bármiféle projektet el lehet indítani? Van bármiféle ellenőrzés, hogy a pénz mire lett költve, illetve, hogy a projekt elkészült-e? Ha el is készült van ezek után kötelezettség?


( A napokban láttam egy képet ami bejárta az internetet, hogy egy ember projektjeként egy tál krumplissalátához kért adományokat. Olyannyira jól sikerüölt, hogy közel 8000 dollárt gyűjtött :) )


Volna egy projektem, ahol valóban pénz szűkében vagyok. Egy "boombox" építése. Leginkább ehhez szeretnék támogatókat keresni. Már ha lehetséges ilyen keretek között, mivel bármiféle ellenszolgáltatás nélkül...


A válaszkota előre is nagyon köszönöm!



2014. júl. 8. 11:11
 1/2 A kérdező kommentje:

Az egyik legfontosabb kimaradt...

Ezek után kell adózni? Ha igen akkor annak mi a menete?

2014. júl. 8. 20:59
 2/2 anonim válasza:
57%

Helló!

Nem szeretnék piciny lelkedbe taposni, de ezekre a helyekre az emberek vásárolni és nem adakozni járnak és az sem mindegy, hogy hogy csinálod, mert egy rosszúl megszerkesztet projekt semmit nem fog hozni. Ha kell segítség írj én hobbi szinten foglalkozok ezekkel.

2015. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!