Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apukám elhunyt 56 éves korában...

Rea25 kérdése:

Apukám elhunyt 56 éves korában hirtelen . Igazából azt sem tudom, hogy hol tudok utána nézni, hogy volt e neki életbiztosítása . A munkahelyén? és a nyugdíjának hol tudnák utánna néni?

Figyelt kérdés
kérlek segítsetek!!
2014. júl. 21. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogadd részvétem!


Ilyen esetben általában átnézik az elhunyt személyes dolgait, hátha találnak valamit, amit érdemben tudnak használni. Mindenféle papírokat, feljegyzéseket, levelezést. Ha volt életbiztosítása, akkor valószínűleg évente kapott róla valamilyen értesítést a biztosítótól.

Ugyanez igaz a nyugdíjával kapcsolatban is.


A munkáltató,- a haláleset bejelentését követően - intézkedik a maga részéről minden olyan dologról, ami ilyenkor rá nézve kötelező.


Egyébként a nyugdíjával kapcsolatban konkrétan mi érdekelne?

2014. júl. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igazából azt nem tudom,hogy bekell nekem jelenteni a nyugdíj pénztárnál,hogy elhunyt igaz ,. úgy tudom a bankhoz is bekell majd mennem amikor meglesz a halotti anyakönyvi kivonat
2014. júl. 22. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, jelezned kell a nyugdíjfolyósító igazgatóságnál is. Valószínűleg az eredeti halotti anyakönyvi kivonatot kérik majd, amit aztán visszajuttatnak részedre. Ha nem akarod kiadni bármely oknál fogva, akkor lehet róla hitelesített másolatot kérni bármelyik közjegyzőnél. Némi pénzbe kerül, de ugyanúgy funkciónál, mintha az eredetit adtad volna át.
2014. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!