Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MEGKERÜLT AZ ALVÁLLALKOZÓM!...

MEGKERÜLT AZ ALVÁLLALKOZÓM! Tudtok olyan fórumot, nem fizetős linket, ahol a nem megbízható cégeket lehet megtalálni? Szállítmányozással foglalkozunk, és az alvállalkozóm direktbe bement a megbízómhoz.

Figyelt kérdés
Nyilván való, hogy ezzel nekem kárt okozott, de mivel ez egy "multi", ezért sok esélyem nincs ellene nyerni, és a munkám is ugorhat. Azonban, ha lenne egy ilyen oldal, ahol az ominózus "megkerülős" cégeket fel lehet rakni, annak örülnék. Előre köszi az értelmes válaszokat.

2014. júl. 24. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
te mit is csináltál pontosan azért a potom 60%-ért ?
2014. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a potom 60% csak 6-8%. A nagy cégek 10-15%-ért dolgoznak. Csak a stratégiájuk nem megfelelő. Mindenkinek aláígérnek, ellehetetlenítik és utána emelnek. Ha otthon lennél ebben a témában, ezt biztos tudnád.
2014. júl. 24. 19:30
 3/14 A kérdező kommentje:
Az ügyfélvédelem alap ebben a szakmában. Kivéve az etikátlan, erkölcstelen speditőröket, szállítmányozókat.
2014. júl. 24. 19:32
 4/14 anonim ***** válasza:

Azert csak kiderult, hogy TE tetted el a haszon 60%at a tobbit meg az alvallalkozo :) Ha meg multi ugyis megol es kicsinal ha okoskodsz ellene...


Amugy ha meg annyira jaratos vagy a temaban miert ide irsz? :))

2014. júl. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Milyen óvodás szint ez a sírás? Nyilván megkerült az alvállalkozód, mert NEM ADTÁL A SZÁMÁRA SEMMIT, ami miatt értékes lennél neki. Én is megkerültelek volna. Azt is vedd észre, hogy a megbízód számára is nélkülözhető voltál, ő is megkerült.

Gondolkozzál el, végül is mi szükség volt rád egyáltalán? Remélem belátod, hogy semmi, így csupán helyreállt a rend azzal, hogy megkerültek. A jövőben ez ellen úgy védekezhetsz, hogy értéket adsz a megbízódnak is és az alvállalkozódnak is. Legyél különleges, érje meg mindkét félnek, hogy rajtad keresztül dolgozhatnak együtt... Ha ilyet nem tudsz, nincs rád szükségük, nincs helyed a piacon.


Most nézem, leginkább *értelmes* válaszokat vártál. Ez számodra lehet, hogy nem lett az... :/ Elnézést érte. Jöhet a lepontozás...

2014. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nem fogom lepontozni, hisz igazad is lenne, ha nem szállítmányozásról lenne szó. Itt azonban, az alvállalkozó nem nyert sokkal többet, mint amit tőlem kapott, és a megbízó sem lett sokkal előrébb. Ha én megcsinálok egy munkát 800 Euróért, amit korrektül ki is fizetek, akkor az alvállalkozó miért megy be 830 Euróért direktbe? Havi 4-5 munkáról beszélünk. Egy multinak ez semmi. Persze vannak, akiknek a becsület ennyit sem ér. A megbízónál lévő pozícióm 80%-20%, a gond az, hogy a választás lehetősége (nem a döntés joga) pont annak a 20 %-nak a kezében van, aki nem kedvel. Hogy miért, az egy másik kérdés. Ettől függetlenül egy olyan fórumot keresek továbbra is, ahol az ilyen és ehhez hasonló etikátlan alvállalkozókat össze lehet szedni.
2014. júl. 25. 08:41
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi az etikátlan abban ha valaki oda megy ahova többet fizetnek???!!!! Te még mindig nem érted amit leírtunk! Semmi olyan dolgot nem tudsz nyújtani amiért érdeke lenne, hogy ne kerüljön meg! De az a baj ismerem ezeket a dolgokat és amit itt kiemeltél 800-830 euró az szélső értek... Általában 10%okról van szó a fővállalkozó és a direct fuvarozás ára között! Nyilván én is oda és szerintem TE is odamész dolgozni ahol többet fizetnek. Ráadásul neked az fáj, hogy most 1 hülyével kevesebb van akit lehúzhatsz!!! A multi is azon van hogyan csökkentse a kiadásait... Ez nagyon rossz szemlélet, hogy ez csak ennyi vagy annyi igenis figyelnek rá, az már egy más dolog, hogy esetleg másik oldalon kiszórják stb...

A lényeg számodra NE HISZTIZZ, NŐJ FELL!!!! Ez a való világ

2014. júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ettől függetlenül egy olyan fórumot keresek továbbra is, ahol az ilyen és ehhez hasonló etikátlan alvállalkozókat össze lehet szedni."


Amikor az adott alvállalkozót megbíztad, te sem kerestél meg valamilyen fórumot, hogy kinek milyen tapasztalata van az adott céggel... Más sem fogja. Tehát szerintem felesleges az erőfeszítés. Nyújts olyan szolgáltatást, amiért megéri fizetniük neked az ügyfeleidnek. Aztán dolgozz azokkal, akik ezt értékelik. Ennyi.


Ha valahol mindenképpen szeretnéd kiírni magadból a csalódást, és azt szeretnéd, hogy ha valaki rákeres az adott céggel való korábbi tapasztalatokra, írd ide nyugodtan a cég nevét, a google megoldja: ha valaki rákeres, kidobja majd neki ezt a kérdést és kész.

2014. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nagyon jól tette!
2014. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Elmesélek egy valós történetet:

Van egy szállítmányozó cégem és van egy kereskedő cégem. A szállítmányozó cégem intézte a kereskedő cégnek a fuvart egy alvállalkozóval. Az első munka után már írt az alvállalkozó a kereskedő cégnek (tehát egy másik emailre nekem :) ), hogy Ő vállalja olcsóbbért a munkát.


A hasam fogtam a röhögéstől és úgy elküldtem a céget, hogy csak na. :))

Szóval vannak ilyen nyomorultak...

2014. aug. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!