Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay: Ha a termék 35-50 nap...

Ebay: Ha a termék 35-50 nap alatt érkezik meg, akkor hogy tudom a Buyer Protection-t igénybe venni, ami 30 nap?

Figyelt kérdés

Letelik a 30 nap, a termék még úton (vagy sem), végül nem kapom meg, amit rendeltem. Hiába írok az Ebay-nek, széttárják a kezüket, max annyit tudnak segíteni, hogy írnak ők is az eladónak, aki sem nekik, sem nekem nem válaszol. :(

Gondolom, erre a pénzre már keresztet vethetek, de a jövőben hogy kerüljem ezt el?



2014. júl. 25. 11:59
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
A 35-50 nap elég ritka. Nekem eddig kínából is max 3 hét volt, mire ideért a sima postás cucc. Válassz olyan eladót, akinél várhatóan rövidebb a szállítás. Sok kínainak már van Európai raktára/szállítási helye. Igaz ezek kicsit drágábbak, de egyrészt biztosan nincs vám, másrészt gyorsabban megvan. És persze elsődlegesen olyan eladót válassz, amelyik sok értékeléssel (=sok eladás) rendelkezik, és legalább 97-98% a pozitív értékelése (a többi meg inkább semleges, mint mint negatív).
2014. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudod elkerülni,hogy ilyen eladótól nem vásárolsz.

Amúgy a paypalnál ez a garancia 45 nap.

Én általában megszoktam várni amig letelik a határidő.

Utána mindenképpen irok az eladónak,bár igaz hogy én ilyen hosszú szállitási idővel még sosem rendeltem :(

Nagy értékben rendeltél?Mert akkor még a 30 nap elött nyiss 1 vitát és akkor növelik azt hiszem ezt a 30 napot. :)

2014. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem olyan nagy tétel, "csak" 3-4 ezer forint volt.(Azért így is hiányzik eléggé, főleg, hogy a semmibe ment el, mert se pénz, se termék.)

Az értékelést megnéztem, 98-99% körül van. Kínából jött volna, többször rendeltem már onnan, de most egyszer befürödtem vele. :(

2014. júl. 25. 12:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Még nem biztos hogy buktad a pénzt.

Nyiss Dispute-ot.Ott ha az eladó nem válaszol.Automatikusan visszakapod a pénzed.Nálam legalábbis igy volt.

2014. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4


Azt hogy kell?

2014. júl. 25. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:
A dispute paypalen tudsz nyitni de annak is van lejárati ideje talán 30-40 nap körül van. Az legjobb ha regisztrált postával rendeled meg a terméket így eleve nyomon tudod követni a megrendelésed. De ha nem kaptad meg 30 napon belül akkor a 30 napon nyissál egy case-t ebayen, ahol kéred, hogy adják vissza a lóvét.
2014. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!