Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tavaly házasodtunk össze,...

Tavaly házasodtunk össze, áprilisban született a kisfiunk és most lakást szeretnénk venni. Mennyi szocpol jár és milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés
2008. aug. 5. 08:45
 1/4 A kérdező kommentje:

Kedves GYIK!

El tudnátok magyarázni, hogy ez a kérdés miért nem volt jó úgy, ahogy én feltettem? Például a "köszönöm szépen" a végén kit zavart?

Komolyan gondoljátok, hogy a "Tudna valaki segíteni..." kezdetű kérdések nem szabályosak?

2008. aug. 5. 09:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Kétféle válasz létezik a kérdésedre: ha új lakást akartok és tudtok vásárolni akkor 1,2 mill. amit kaphattok 1 gyerek után, ha bevállaljátok a másodikat akkor kaphattok megelőlegező kölcsönt ( ami a szocpol előre) még 1,2 mill. vagyis 2 gyerekere 2,4 mill.

Ha használt lakást vesztek akkor 1 gyerekre 450ezer jár. De nincs megelőlegező kölcsön tehát nem vállalhatsz be még egy gyereket és nem lesz belőle 900 ezer.

De pontosítás végett nézd meg a

www.magyarorszag.hu oldalon is.

2008. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nekem most így pont elég, erre voltam kíváncsi. És a második gyermek vállalása úgy történik, hogy az ember írásban garantálja, hogy bizonyos időn belül lesz még egy baba? És mi lesz, ha mésgem sikerül?
2008. aug. 5. 09:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 5 éven belül kell megszületnie. Ha nem sikerül vissza kell fizetni a pénzt.

Pontosan nem tudom milyen nyilatkozatot kell tenni. Mi majd a harmadikat szeretnénk bevállalni.:))) Már van kettő.

2008. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!