Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg én vagyok a szerencsét...

Tényleg én vagyok a szerencsétlen, hogy három nyelvtudással nem találok munkát?

Figyelt kérdés

Az ország keleti rèszèben èlek, jelenleg közgazdasági egyetemen tanulok levelezön, de próbálnèk mellette elhelyezkedni. Angolul ès nèmetül felsöfokon, oroszul közèpokon beszèlek.


Már sok helyen próbálkoztam, multiknál, szállitmányozócègeknèl, tehát olyan helyeken, ahol elvileg számít a nyelvtudás, de mèg ha visszaszólnak, akkor is csak azt közlik, hogy sajnos nem nyertem el a pozíciót..


2013. nov. 22. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ma ez a trend, ha nem tol be haverod valahova nincsen meló.
2013. nov. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ország keleti részében teljesen reménytelen. Esetleg a fővárosban, de még ott sem árt a protekció.
2013. nov. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keleti részen esélytelen,Bpen is csak akkor, ha 35 év alatti vagy, vagy rokona vkinek.

Nekem is ez a 3 nyelv megy, azon a szinten, ahogy írtad, de 40 felett vagyok és senkim sincs. :-(

Multi 35 felett nem vesz fel, mert már nem vagy formálható, állami és közszférába pedig csak csókosok kerülnek.

2013. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért próbálkozz az ország keleti részén is, hátha sikerül valami. Nézegesd a NAV oldalát is, többször keresnek adóellenőröket és talán a közgazdasági szakmádhoz szorosan kapcsolódna is.


Ahogyan az előző válaszolók is írták, ma már nagyon nehéz elhelyezkedni, sajnos már közölték velem azt is, hogy nem 25 év alatti, továbbá a személyiségemet is pedzegették 1-2 helyen.

Tanácsom lenne a következő, ha akarod elfogadod, ha akarod nem:

1. Tanulj meg úgy gondolkozni, mint Amerikában

2. Tanuld meg a szakmádhoz tartozó kifejezéseket angol-amerikai nyelven

3. Próbálj egy picit színészkedni (igyekezz mást mutatni, mint ami valójába vagy)

4. Önéletrajzodba ne írd bele, hogy felsőfokú közgazdasági tanulmányokat folytatsz. HR menedzsment keretében azt tanultam, hogy nagyon fontos eleme az önéletrajznak, mert a leendő munkatárs szakmai hozzáállását tükrözi DE ez a tankönyv és nem a valóság. Ha beírod, nem fognak felvenni sehová se, mert azt fogják látni Benned, hogy a tanulás előtérbe kerülne a munkánál, állandóan kéreckednél és nem haladna normális tempóba a vállalat profitorientált működése.

Talán ha a fentieket betartod, nagyobb sikerrel győzedelmet tudsz aratni. Tudom, a válaszom leértékeléset és lepontozásokat ér, mert irtó hülyeségeket hordtam itt össze, viszont sajnos ez a tapasztalatom többed magammal együtt.


Van közgazdasági középfokú végzettséged?? Szerintem próbálj abba a síkba mozogni.


30/F/közgazdász

2013. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Kedves utolsó, te most komolyan azt gondolod, hogy a NAV-hoz be lehet jutni protekció nélkül?
2013. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azóta el tudtál helyezkedni?
2014. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!