Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt itt már úgy valaki...

Volt itt már úgy valaki családja, hogy házvásárlásnál bukta a foglalót, mert nem kapott hitelt a banktól?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Tudod olyanról-nem családtag-aki elbukta és banki alkalmazott volt a nőci.
2014. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Banki hitel felvétele előtt mindig az adott banknál akitől hitelt óhajtasz felvenni konzultálni kell, és banki hitelfelvétel esetén mindig a foglalós okmányba bele kell foglalni, hogy ha az elbirálás negatív visszakapd a pénzed. Ezért csak előleg szokott a szerződésben szerepelni az összeg mellett.
2014. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Édesapámék egykori vevő-jelöltje fizetett foglalót, amit apuék ráköltöttek rögtön az új házukra. A vétel meghiúsult, de a foglalót nem tudták akkor rögtön visszaadni, pedig szerették volna, mert úgy gondolták, így tisztességes. Mikor kb. 1 év múlva másvalaki megvette az ingatlant, akkor adták vissza a foglalót. Az egykori vevő-jelölt így is nagyon hálás volt.
2014. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Jó nagy balek volt utolsó én már rég rátok kültem volna a végrehajtót nemhogy hálás lennék.
2014. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez már évekkel ezelőtt volt, nem ismerem az akkori szabályozást, de nem követtek el semmiféle szabálytalanságot! Törvény szerint ez a pénz egyáltalán nem járt volna vissza! Én akkor már nem éltem velük egy háztartásban. Rátok küldtem volna.....? Te is azok közé az emberek közé tartozol, akik ráküldözgetik a hatóságokat az emberekre? Miért, te nem tudod magad lerendezni az ügyeid? Ja, hogy azt sem tudod, miről van szó????
2014. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
96%
A foglaló azért foglaló, mert ha a vevő miatt bukik az üzlet, akkor bebukta a foglalót. A végrehajtás ebben az esetben nem jogszerű.
2014. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4 Önmagadat mínősítetted.
2014. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mikor az adásvételit írtuk az ügyvéd elmondta, hogy ha mégsem vesszük meg a házat nem kapjuk vissza a foglalót, a szerződésben úgy van leírva, hogy megbeszéltek vonatkoznak a foglalóra, külön nincs leírva, hogy akkor vissza jár e ha nem kapjuk meg a hitelt... Lehetséges, hogy törvény szerint visszajár nekünk a pénzünk?
2014. aug. 26. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
A foglaló alapesetben nem jár vissza, de a szerződés meghatározhat olyan eseteket, amikor mégis. Erről viszont feltehetőleg tudnál. Másik bank? Milyen házra mennyi önerőtök és egyéb fedezetetek van?
2014. aug. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 terményes válasza:

… Helyesen írták .A szerződést úgy is meglehet kötni, hogy ha nem kapod meg a banki hitelt, a foglaló vissza jár. Célszerű azt nem az eladónak átadni,hanem ügyvédi letétbe helyezni

így nem függ az eladótól, visszakapod a pénzed vagy nem. Mindenképp tályékozodj az

ügyvédednél. Ingatlan adás-vételnél egyébként is kell az ügyvédi közreműködés.

2014. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!