Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen egyetemi szakok jók?...

Milyen egyetemi szakok jók? Milyen diplomával lehet jól elhelyezkedni és nagyon sokat keresni? Írnátok pár szakmát fizetéssel együtt?

Figyelt kérdés

2014. aug. 31. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Önmagával a diplimával nem lehet elhelyezkedni sehol.
2014. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Egyetértek az előzővel. Magával a diplomával nem lehet elhelyezkedni, de ha értél ahhoz amit csinálsz és még diplomád is van, könnyebb elhelyezkedni. Amúgy szerintem a leginkább keresett szakma az IT. Több ismerősöm is programozó, diplomájuk még nincs meg de már kínálgatják nekik az állásokat. Úgy hogy nem ők járnak átunna, hanem a cégek (általában nagyobb külföldi vállalatok, sokszor kapcsolatban az egyetemmel).
2014. aug. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
ajanlom a mernoki vegzettsegeket is, gepesz- vagy villamosmernok msc.
2014. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Az elhelyezkedés része attól függ, hogy hová tudsz szerezni protekciót. Ismerettség nélkül, "az utcáról" bekerülni egy jól fizető pozícióba - leginkább - szerencse kérdése. Szerintem.


Csatlakozva az előttem szólókhoz: preferáld a reál szakokat. Közgé (számolós és nem hadoválós szak), IT és mérnöki.

2014. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

"Ismerettség nélkül, "az utcáról" bekerülni egy jól fizető pozícióba - leginkább - szerencse kérdése. Szerintem. "


Szerinted. Valojaban meg csak kepessegek kerdese.

2014. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerinted. :) Szerinted csak képességek kérdése.
2014. szept. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na de hogy van ez kérem? Van egy ember, aki szeretne sokat keresni, s ehhez keres egy olyan végzettséget, amit manapság busásan megfizetnek. Na de nem a diplomát fizetik meg, hanem a szakértelmet, a jól elvégzett munkát. A munkát meg jól elvégezni az tudja, aki jól megtanulta, van hozzá affinitása és szereti csinálni. Hiába találok egy jól fizető területet, ha utálom. A kérdést inkább meg kellene fordítani, valahogy így: az én adottságaimmal és érdeklődési területemmel hogyan tudok érvényesülni? Mi az, amit szívesen csinálok, s amivel sok ember számára értéket tudok létrehozni? S alkalmazott legyek, vagy vállalkozó? Kell-e egyáltalán ehhez diploma? Hiába keres valaki sokat, ha közben nem azt csinálja amit szeret, vagy nincs egy perc szabadideje sem...
2014. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!