Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem fizet az albérlőm, mit...

Nem fizet az albérlőm, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Aláírt ügyvédi szerződésünk van. Több mint egy hónapja költözött, kauciót nem kértem, egy fillért nem láttam még tőle. Már tíz napja meg kellett volna érkezni az első havi bérleti díjnak. A telefonja kikapcsolva, írtam neki egy csomó üzenetet. Nagy nehezen ma válaszolt, hogy felhív, személyesen akar velem beszélni, de nem tette. Egy falubélitől tudom, régebben "ügyei" voltak. Szerintetek mit tegyek? Az ügyvédnél és a bíróságnál jobb ötletem nincs, vele meg már nem kínlódok, vagy fizet, vagy nem fizet, ez nem óvoda. Mire számíthatok, ki bírom rakni, remélhető, hogy nem okoz károkat a felújított házamban? Más érdeklődő is lenne a házra amúgy is.

2014. máj. 23. 20:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Járj el úgy, ahogy a bérleti szerződésedben írtátok erre az esetre. Általánosan a járható út, a fizetési felszólítás ajánlott tértivevényes levélben 2-szer, megjelölve a fizetési határidőt, ha nem megy, akkor a kiköltözés napját. Kiköltözés után az új bérlővel tudtok új szerződést írni, de attól a tartozást még követelheted az előzőtől.


Közjegyzőnél tudsz ellen fizetési meghagyást indítani a szerződéssel,feladóvevényekkel, felszólító levelekkel és a kiállított számlákkal + 5000 Ft eljárási díjjal, amit majd behajtanak rajta a bérleti díjon felül, ha tudnak.

2014. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%
Odamész a saját lakásodhoz amikor nincs otthon, kicseréled a zárat, kirakod a cuccait. Ha be akarna menni, akkor rendőrt hívsz, hogy be akar törni hozzád.
2014. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Odamész a saját lakásodhoz amikor nincs otthon, kicseréled a zárat, kirakod a cuccait. Ha be akarna menni, akkor rendőrt hívsz, hogy be akar törni hozzád."


- Az a baj, hogy hiába az elmaradt lakbér, ehhez a tulajdonosnak sajnos nincs joga. Ennyi személyiség jog ugyanis még megilleti a lakót, és konkrét esetben ilyenkor a tulajt marasztalták el.

2014. máj. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

A birtokvédelem addig illeti meg a bérlőt, ameddig fizeti a bérleti díjat, ha viszont már nem fizet, akkor jogellenes lakáshasználónak minősül. Vele szemben birtokvédelmet a jegyző helyett csak a bíróságtól érdemes kérni, ahol vitatni kell a birtoklás jogszerűségét. Szerencsés esetben a bíróság akár néhány hónap alatt is lezárhatja az ügyet.


De itt írnak pár módszert amit lehet alkalmazni, és a tulajdonos sem sért törvényt.

Én személy szerint a 2. verziót simán megcsinálnám.

[link]

2014. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
A 2. verzió bűncselekmény, úgyhogy tudok gratulálni annak, aki ezt javasolja. Mellesleg megjegyzem, hogy a bűncselekményre felbujtás is bűncselekmény.
2014. máj. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

1. Akkor most megtanultad, hogy kauciót mindig, mindenkitől kérünk

2. Ügyvédi szerződés szart sem ér, tiszta pénzkidobás. Közjegyző előtt kell iratni

3. A lehető leggyorsabban találd meg a módját, hogy kidobd. Ismerem az ilyet, nem is akar és soha nem is fog fizetni!

2014. máj. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Időpont tegnap 22:06

Tájékoztatlak, hogy a kettes verzió nem bűncselekmény. A lakás karbantartása minden esetben a tulajdonos terheli hacsak nem a bérlő hibája a rongálás.

Nekem is ki van adva a lakásom, és pár éve teljes nyílászárókat kellett cserélnem, mert az ablakok már-már balesetveszélyesek voltak.Ráadásul a hideget is beengedte mert nem lehet rendesen bezárni. AZ ajtóval nem volt gond, de ha már ablakokat cseréltem, akkor ajtót is. Én jeleztem hónap elején, hogy nyílászáró csere lesz, így 30 nap múlva nem lesznek ablakok, ajtók. Mivel nekem is gondjaim voltak az albérlővel, jeleztem, hogy a vagyontárgyaikért felelősséget nem vállalok, és több napig csak kartonpapírral lesz zárható a lakás. Elköltöztek. Nem tudtak még hőbörögni sem, mert a lakás karbantartása mindig a tulaj feladata.

2014. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7%

Időpont tegnap 22:06

Ja, és mutass már nekem egy jogszabályt vagy törvényt ami igazolja az állításodat??? Gondolom ilyen nincs, csak a pici szád járt..

Mellesleg a linket amit küldtem jogi képviselők oldala méghozzá a HMG CENSOR Társasházkezelő Kft. Szerinted ha bűncselekmény akkor a jogi kérdésekben jártas szakemberek tanácsolnák???


Szánalmas amikor valaki tudatlanul cáfol meg bármit is..

2014. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Nagy a pofád 80%-os, pedig nincs mire! A belinkelt iromány tele van ostobaságokkal, teljesen mindegy ki írta.


Önbíráskodás


368. § (1) Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az önbíráskodást

a) fegyveresen,

b) felfegyverkezve,

c) csoportosan,

d) védekezésre képtelen személy sérelmére

követik el.

(3) Nem valósul meg önbíráskodás, ha az erőszak vagy a fenyegetés alkalmazása az igény érvényesítésének megengedett eszköze.


Magánlaksértés


221. § (1) Aki más lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel vagy hivatalos eljárás színlelésével bemegy, illetve ott bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki másnak a lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre, az ott lakó vagy azzal rendelkező akarata ellenére vagy megtévesztéssel

a) éjjel,

b) fegyveresen,

c) felfegyverkezve vagy

d) csoportosan

bemegy, vagy ott bent marad.

(3) Aki mást megakadályoz abban, hogy lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre bemenjen,

a) ha az (1) bekezdésben meghatározott módon követi el, az (1) bekezdés szerint,

b) ha a (2) bekezdésben meghatározott módon követi el, a (2) bekezdés szerint

büntetendő.

(4) A büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt a (2) bekezdésben meghatározott módon követik el.

2014. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%

ma 18:40

Lehet nagy a szám (pofája a lónak és neked van)

de nem vagyok olyan ostoba mint te.

Belinkeltél két jogszabályt.

Az egyik önbíráskodás a magánlaksértés.

Te ostoba, hol van a kérdező esetében önbíráskodás vagy magánlaksértés????

" Bérleti szerződés fogalma és lényege:

A bérleti szerződéssel a bérbeadó bérbe adja, a bérlő pedig bérbe veszi a szerződés tárgyát képező ingatlant.

A bérbeadó fő kötelezettsége, hogy az ingatlant rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban a bérlő birtokába adja. A bérleti jogviszony alapján a bérlő jogosult az ingatlant használni, de több kötelezettség terheli. Így köteles tűrni, hogy a bérbeadó ellenőrizze a használatot, elvégezze az ingatlanon a rendkívüli felújítási munkákat. Ha az ingatlan karbantartásával, felújításával, korszerűsítésével kapcsolatos munkálatok csak a bérlő átmeneti kiköltöztetésével oldható meg, a bérleti jogviszony a munkák elvégzésének ideje alatt szünetel.


Na te nagypofájú.. ilyen jogszabályok kellenek a kérdezőnek, és nem önbíráskodás, vagy magánlaksértés.

Fölösleges az észt osztani mert neked amint látom nincs, és innentől nem érdekel mit pofázol...Otthon anyudnak magyarázz legközelebb..

2014. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!