Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy alakul a vám külföldi...

Hogy alakul a vám külföldi rendelésemnél?

Figyelt kérdés
Kínából szeretnék rendelni, de eddig csak olyan csomagot rendeltem, ami a 22 eurós határ alatt maradt. Most viszont 45 euró körül rendelnék, amit már a leírás szerinte 27% ÁFA terhel. Egyrészt azt szeretném kérdezni, hogy ezt majd kinek és milyen módon kell befizetnem? Tehát megrendelem a terméket, elutalom az árát, hozza az ingyenes posta, de nekem azt a ~3800 forintnyi ÁFÁ-t kinek kell majd fizetnem? A postásnak mikor kihozza, vagy megfogják vámon és addig nem jön tovább míg azt át nem utalom? Hogy működik mindez? Illetve mekkora eséllyel fogja meg a vám? Van esélyem vámolás nélkül megkapni a csomagot? Előre is köszönöm a segítséget!
2014. okt. 10. 08:54
 1/1 anonim válasza:

Ha megfogják a vámon akkor levelet kapsz amiben érthetetlen nyelven leírják, hogy mit kell tenned és mindenféle baromságokat kérdeznek.

Ha ezen túljutsz akkor a vám kifizetése fejében megkapod a terméket.

A posta vállal vámügyintézést, ekkor lényegesen egyszerűbb a dolgod, viszont úgy tudom ezért plusz pénzt kérnek.

Az esély hogy megfogják változó. Függ a csomag méretétől, értékétől és attól is hogy pl. mi van benne.

2014. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!