Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1952-ben születtem 2 éve...

1952-ben születtem 2 éve 67%-os leszázalékolt voltam most meg 50%-os leszázalékolt vagyok. 39 éves ledolgozott munkaviszony után el tudnék-e menni előrehozott nyugdíjba?

Figyelt kérdés
2008. aug. 11. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudsz elmenni még előrehozott nyugdíjba csak 60 éves korodban ha férfi vagy, ha nő, akkor 59 éves korodban.

Konkrét választ www.onyf.hu honlapon megtalálod.

2008. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
ÉN ÚGY TUDOM,A FÉRFIAK S ELMEHETNEK 59 ÉVESEN ELŐREHOZOTT NYUGDÍJBA. DE AZÉRT EZ MINŐSÍTI AZ ORSZÁGOT, MINÉL IDŐSEBB LETTÉL ANNÁL EGÉSZSÉGESEBB. ENNYIRE AZÉRT NEM KÉNE HÜLYÉNEK NÉZNI BENNÜNKET. MERT A HÜLYE IS LÁTJA HOGY AZ A CÉL NE KELLJEN NYUGDÍJAT FIZETNI. EZ MÁR CSAK AZÉRT IS IRRITÁLÓ MERT A MOSTANI NYUGDÍJASOK LEGKÉSŐBB 55 ÉVESEN NYUGDJBA VONULTAK. KÉRDEM ÉN NEKIK ÖSSZESSÉGÉBE HÁNY ÉVES MUNKAVISZONYUK VAN.AZ MÁR CSAK HAB A TORTÁN, HOGY MOST MÉG NYUGDÍJ MELLETT VÍGAN ELVESZIK A 40 ÉV SZOLGÁLATI IDŐ UTÁN MÉG MUSZÁLYBÓL KÉNYTELEN DOLGOZNI AKARÓ EMBEREKTŐL A MUNKALEHETŐSÉGET. MIKÖZBEN AZ ISMERŐSEIM KÖZÖTT 150-200 EZER FORINTOS NYUGDÍJ MELLETT DOLGOZNAK VÍGAN.ERRE KÉNE FIGYELNIE A KORMÁNYNAK, HASZEGÉNYEK VAGYUNK AKKOR MINDENKINEK LEGYEN EGY BIZONYOS ÖSSZEGŰ NYUGDÍJ, VAGY KERESET HOGY LEGALÁBB MINDENKI SZERÉNYEN MEG TUDJON ÉLNI. DE ÚGY LÁTSZIK AZ EMBERSÉG TELJESEN KIHALT.
2008. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!