Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunkán lehet szabadnapokat...

Diákmunkán lehet szabadnapokat kérni? Havi egy-kétszeri alkalommal?

Figyelt kérdés
Suli mellett vallalok melot. csak nem erek ra mindig az a kerdes hogy mennyire kotott a melo
2014. okt. 13. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Fizetett szabadnap, szabadság nincs, legalábbis ez eddig az összes aláírt munkaszerződésemben szerepelt.


A munkaidőt, munkanapokat, beosztást a diákszövetkezettel vagy a munkáltatóval tudod megbeszélni. Munkahelytől függ. Volt, ahol akár pár órára is beugorhattam ha szóltam előtte, de volt ottlakásos meló is, ahol beosztáshoz kellett tartanom magam. De nem harapnak a főnökök, általában meg lehet velük beszélni mindent.

2014. okt. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában ezek nem kötöttek, mert pont az a lényegük, hogy amikor dolgozol, kapsz pénzt, amikor nem, akkor nem.

Szabadság, betegszabadság nem jár iskolaszövetkezeti foglalkoztatás esetén, viszont az időtartamának megfelelő "munkavégzési kötelezettséggel nem járó" időtartamot ugyanúgy meg kell adni. De olyat még nem láttam, hogy egy iskolaszövetkezet túldolgoztatott akaratod ellenére.

2014. okt. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!