Medion90 kérdése:

Elévült-e vagy nem?

Figyelt kérdés
hello! 2008 ban , immár lassan 7. éve vettem t-mobnál telefont, frissen töltött 18 életévemmel felelőtlenül szerződést kötöttem, de nem tudom hogyan mentem átt az alkalmassági teszten miszerint jövedelemigazolás kellet, én vmi 2-3száz e. forintot mondtam nekik és simán kiadták a telot,3 éve jött végrehajtós levél, letiltani nem tudott, terhelni sem. 1.5 éve keresett fel személyesen, hogy írjak alá 1 papírt hogy igazolja, hogy itt járt, de én kicsit büdinek találtam a dolgot és tartózkodtam az aláírástól amire ő mérges lett :D. A KÉRDÉSEM AZ LENNE, H MIFFÉLE ELÉVÜLÉSRŐL TUDTOK ?? a válaszokat előre is köszönöm!

2014. okt. 21. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

5 év a normál elévülés.


Hála istennek időben keresett a végrehajtó, így nem évült el az ügy. Remélem továbbra is ilyen figyelmes lesz, és végül be fogja tudni hajtani, te meg fizetsz, mint a katonatiszt. Jó sokat. A kamatos kamatról jó lesz ha tájékozódsz. Fúúú, ha belegondolok a súlyos végrehajtási költségekre, amik szintén terhelni fognak, és azokra is fogsz kamatot fizetni... Részvétem a (leendő) gyerekeidnek, akiknek az örökségét "eljátszotta" a felelőtlen, felnőni nem képes szülőjük.

2014. okt. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Semmivel sem tudja bizonyítani, hogy itt járt, pont azért nem irtam a tagnak alá.
2014. okt. 21. 21:59
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem évült el, mivel időközben végrehajtást indítottak, ha nem tűnt volna fel.

És hogyne tudná már igazolni? Mindenről jegyzőkönyvet készít, max. te nem vetted át, ami a te hibád.

2014. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Minden érdemi eljárási cselekmény megszakítja az elévülést.

Első körben valószínűleg volt ellened egy fizetési meghagyás, ami jogerőre emelkedett. Annak már a benyújtása is megszakította, onnan újra indult.

Majd elindították a végrehajtást - megint csak megszakadt az elévülés.

És szépen, a végrehajtó akármit lép az ügyben (tök mindegy, aláírod-e, vagy nem, ne röhögtess már, hogy szerinted ez ilyen egyszerű :D), minden alkalommal megszakítja az elévülést.

2014. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Csak 1 a4 lapot akart aláíratni velem , hogy igen elismerem a tartozást, de én nem tettem meg, látszott rajta h ideges lett, akkor mért ment fel benne a pumpa?
2014. okt. 21. 22:14
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Azért ment "fel benne a pumpa", mert feleslegesen jött ki, nem látott pénzt belőle.


De elévülni ettől nem évült el, sőt, csak kamatozik tovább.

2014. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát ha rajtam múlik éhen doglik :D
2014. okt. 21. 22:30
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Te tudod.


Nagyon jó lesz egész életedben tulajdon és bejelentett állás nélkül létezni...

2014. okt. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Bejelentett állásra nincs szükségem, mert van 1 méhészetem 30cs bár a kisöcsém nevén , nevemre véletlenül sem tettem semmit , de majd ha megunom és anyagilag felfejlődöm akkor kifizetem a trogert, nem ojan nagy összeg 250.000ft

De méert adtak mégis telefont nekem ki jövedelem igazolás nélkül???? sima tanuló voltam , ráadásul 2 telefont

2014. okt. 21. 22:45
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
ki ne találd már, hogy nem a te hibád...
2014. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!