Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom meg, hogyha...

Honnan tudom meg, hogyha elévült egy köztartozásom?

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

A törvény szerint elévülési idő 5 év.

Ezt úgy kell érteni, ha az utóbbi 5 évben egyetlen egyszer sem követelték, (sem írásban, sem szóban) akkor az már elévült.

Ha pl. apeh, vagy önkormányzat adócsoportja erről évente kiküldte neked az u.n. folyószámlát, amelyben az olvasható hogy tartozol x összeggel, akkor azt tekinti a jog követelés-behajtási kísérletnek, tehát az akkor még nem évült el.

Mivel ezek a hivatalok minden évben kiküldik a folyószámlát, ezért ezek a tartozások nemigen fognak elévülni, kár ebben bizakodni. Sőt ma már az önkormányzatok felé fennálló tartozások is adók módjára behajthatók, vagyis ha régóta húzódik, könnyen megjelenik a végrehajtó!

2013. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez tévedés, mert én minden évben kaptam a NAV-tól és egyszer csak nem szerepelt egy 2 millás tétel, mert több van, - csak úgy eltűnt, ill. a befizetés oldalon szerepelt. A végösszeg, össz tartozás viszont 2 millával kevesebb lett. Most meg kapatom egy levelet, hogy a kamatai ami szerepeltek tévesen voltak szerepeltetve, mert az is elévült. A 2 milla eltűnéséről semmit se kaptam. Ezek akartam volna megtudni, hogy miért nem írták meg a 2 milla elévülését. Amúgy semmiképpen nem fizetném ki, így is lehet élni. Látod, most is valahonnan írom ezt a hozzászólást és ez a leptop, legalább 200 ezer. Reménykedni?! Hol élsz te? ne akarjál már beijesztgetni - tudatlan vagy. Okostojás.
2013. jún. 1. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Örülj neki!

A törvény nem mindenkivel ilyen lojális, vagy mondjuk inkább úgy, hogy szinte senkivel, csak aki esetleg "közel ül a tűzhöz"!

Okostojás! És akkor erről inkább hallgass, míg "jóakaróid" nem intézkednek a hivatal tévedéséről!

Bunkó!

2013. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tévedés, ha rögtön arra gondolsz, hogy elévült a tartozásod, mivel lehet hogy azért nem szerepel az adófolyószámládon mert ideiglenesen behajthatatlanként kezelik a követelést. Ezt minden évben felülvizsgálják hogy behajtható-e lett esetleg. Minden esetre addig soha nem kaphatsz semmilyen nullás igazolást, vagy köztartozás-mentességről igazolást, amíg valahogy meg nem fizeted. Lehet hogy most nincs rá szükséged, de még lehet, és még vagyon is lehet a neveden előbb-utóbb, akkor azt viszi a végrehajtó.
2013. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es, 3-as vagyok!

Nem élősködő here vagyok, mint ahogy a priviben sértegettél, hanem nyugdíjas könyvelő, aki bizony az elmúlt 20 év alatt rengeteg vállalkozót igyekeztem kihúzni az apeh markaiból, és bizony mindig kiderült, hogy a "hivatal nem felejt"!

Tehát ha te azt állítod, hogy mégiscsak kaptál tőlük levelet, hogy a többmilliós tartozásodat törölték elévülés miatt, akkor bizony ez "nem semmi"! És valami sántít a személyed körül!

2013. jún. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!