Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért tiltakoznak az eladók...

Miért tiltakoznak az eladók az utánvételes fizetés ellen?

Figyelt kérdés
Internetes hirdetéseknél látom (játékok, technikai cikkek stb.), hogy mindenki előre utalás után akarja küldeni a megrendelt terméket. Sokszor van, hogy utánvétellel nem akaják elküldeni. De mitől félnek? Át se veheti a címzett a terméket addig, amíg nem fizeti ki, tehát nem lesz átverve az eladó. Viszont az előre utalásnál ott a kockázat, hogy lelép a pénzzel.
2014. okt. 30. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Az utánvételes fizetésre 2 dolog jellemző:


1: A postaköltség kb a duplája, mint a hagyományos ajánlott postázásnak (emiatt sokan nem is veszik át a terméket).

2: Ha a vevő nem veszi át a terméket, akkor az eladóval (feladóval) fizettetik ki a (kb dupla) postaköltséget.


Épp ezért az eladók nem kockáztatnak (sokszor gyakran a korábbi rossz tapasztalataik miatt), csak előreutalás után küldenek terméket.

2014. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha nem veszi át a vevő akkor az oda-vissza postát a feladó fizeti... És sok a paraszt, aki nem veszi át.
2014. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na jó, de azt mégse várhatják el, hogy ismeretlennek nagy összeget utalgassak mindenféle biztosíték vagy aláírt papír nélkül.
2014. okt. 31. 00:14
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Webáruházaink vannak, mi se küldünk utánvéttel!
2014. okt. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

# 3


Ez egy oda vissza játék. A vevő elvárhatja ismeretlenül és aláírt papír nélkül, hogy az eladó előre kifizesse a postát és bízzon benne, hogy majd valaki átveszi?

2014. okt. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%

"Na jó, de azt mégse várhatják el, hogy ismeretlennek nagy összeget utalgassak mindenféle biztosíték vagy aláírt papír nélkül."


Nem is érdemes. Ha nem egy megbízható webshopról van szó ne is utalj (amennyiben utánvételesnél nem nyitod ki a csomagot és ellenőrzöd tételesen akkor szintén nem lennél védve attól, hogy más terméket kapj). Ilyen hirdetéseknél maradjon a személyes átvétel.


Ellenben megbízható webshopnál vagy pl vaterás eladónál nyugodtan utalj előre.

2014. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, az utánvétes csomagot sem engedi a postás kinyitni amíg nincs kifizetve - utána meg ugyan úgy cseszheted.
2014. okt. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia,


én szoktam hirdetni a neten (olx, jófogás, vatera)- a kisfiam babakori, kisgyermekkori felszereléseit, játékait.

Én is azt mondom, hogy mindkét fél részéről szükséges egy alap korrektség és bizalom- ha ez valakiben nincs meg vagy nem tudja vállalni, akkor nem működik a dolog, akkor tényleg személyesen a boltban kell vásárolni.


Engem is találtak már meg azzal, hogy adjam fel utánvéttel a játékokat pl- de én mindig lelkiismeretesen leírom, kiszámolom, hogy mennyi lenne a postai díj pl. ajánlva, csomagban, üzleti csomagban (vaterafutár, postapont) és így utánvéttel- általában a komolyan érdeklődők belátják, hogy egy 2-3 ezer forintos játékért nem érdemes még majdnem 2 eFt-ot fizetni postázásként.


Az, hogy előre utal valaki valóban rejt némi kockázatot, de az emberek többsége azért még az ilyen portálokon sem adja el a becsületét 2-3 eFt-ért- nekem még sosem volt gondom azzal, hogy előre utalás után külöm a csomagot.

Ehhez persze az szükséges, hogy bemutatkozom névvel, telefonszámmal, emailcímmel (utalás előtt is fel lehet engem hívni :), sőt szívesen vissza is hívom azt, aki kérdezne valamit), könyvelt küldeményként adom fel a dolgokat (ajánlott vagy üzleti csomag), és mindig emellett felajánlom, hogy személyesen is át lehet venni, még a munkahelyemen is! Ott valóban meg lehet engem találni, ellenőrizni stb.

Általában azt is felajánlom, hogy ha valaki a családból, ismerősi körből stb. 2-3-4 héten belül jár felénk (budapestiek vagyunk, tehát életszerű), akkor addig félreteszem azt a játékot, babadolgot és személyesen szívesen odaadom, ki lehet próbálni, ellenőrizni.


Ennél többet szerintem tenni nem tudok. Még sosem volt gondom, nem vertem át senkit, mert ennyit tényleg nem ér meg a dolog.


Esetleg nálad az lenne célravezető, hogy

- a környékeden élőktől vásárolsz és személyesen mész el megnézni, átvenni

- ha messzebbről tetszik meg valami (pl. főváros és nem ott élsz), akkor valakit megbízol ugyanezzel

- kis összegben kipróbálsz egy adott eladót (magánszemély legyen, játékok esetén általában a kisgyermekes édesanyák megbízhatóbbak, mint a turkálós viszonteladók és igenis lehet látni a különbséget már a kínálatból, a hirdetett játékok, termékek darabszámából, leírásából stb.)- ha bejön, tisztességes volt, akkor legközelebb is esetleg rendelhetsz tőle


Abban igazad van, hogy a rendőrség sem nagyon töri magát az 50 eFt alatti tételekkel lelépők felkutatására, de a másik oldal pedig az, hogy ha valaki megad neked élő telefonszámot, nevet, munkahelyet, bankszámlaszámot stb.- akkor azt nem tudod megtalálni? :)


Minden jót.

2014. okt. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Félnek, hogy a vevő nem veszi át a csomagot. Elég sok használt cuccot adtam-vettem, ilyen szerencsére még nem történt, én szeretek utánvéttel küldeni és vásárolni is, de volt olyan vevő, aki azt mondta, jófej vagyok, elküldi előre a pénzt (párezer forintot), én meg majd feldom, így is lett. Sajnos annyi az idióta, hogy előre nem szeretek utalni, sosem tudni. És mégiscsak kevésbé rizikós bebukni azt a maximum párszáz, vagy párezer forintos postaköltséget, mint mondjuk egy 50-100.000 Ft-os termék árát. Azt szerintem nincs épeszű ember, aki előre elutalná.
2014. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!