Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » ÖN szerint vasárnap a közepes...

MIKLÓS18 kérdése:

ÖN szerint vasárnap a közepes nagyüzletek és multik zárjanak be vagy ne?

Figyelt kérdés
ezt azért kérdezem,mert nekem az a véleményem,hogy aki ma 60 fölött van,azok közül sokan büszkén mesélik,hogy az ő fiatalságukban simán megtehették az üzletek,hogy bezárnak vasárnap,holott a világ azóta soakt változott,szerintem ma már ez hatalmas üzleti elbocsátásokat okozna,akkor más volt,sokan a mai kor súlyát nem is akarják felfogni!!kíváncsi vagyok mindneki véleményére!!
2014. nov. 6. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem azok a dolgozók is megérdemelnek ennyi szabadidőt, főleg az után, hogy tudom milyen körülmények közt dolgoztatják őket pl a SPAR-ban. Hogy igaz, hogy 8 órát dolgozik, de ha bent kell maradni 10 órát, akkor nem tud mit csinálni. Egy nyugodt szabadnapot képtelenség kivenniük, mert akkor is behívhatják őket, amire azonnal ugraniuk kell...


Szóval nyugodtan zárjanak be, senki nem fog belehalni, ha szombaton be kell vásárolnia vasárnapra is.


Én vasárnap a dohányboltokat se hagynám nyitva lenni. Legyen a vasárnap minden üzletnek 'piros napos ünnep'-jellegű. Vagyis hogy csak akkor lehetnek nyitva a boltok, ha a munkáltató van bent, és ő árusít.

2014. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
1-es, ez hülyeség. Törvény írja elő, hogy mennyi szabadnap jár egy héten, és ha azon felül dolgozik valaki, akkor 50%os, illetve 100%-os túlóra-pénz jár. Én dolgoztam szivesen ünnepnapokon dupla fizetésért, és sokan szivesen teszi ezt. Ha valaki pl. a Sparban dolgozik vasárnap, akkor az szabadnapra mehet egy hétköznapi napon. Ha nem, akkor duplán kifizetik a ledolozott ünnepet. Mi ebben a rossz?
2014. nov. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Az egyes a tipikus agymosott hülye narancsdroid...


Igen, legyen szegényeknek szabadideje - lesz is, mert ha a kormány meglépi ezt a teljesen alaptalan és egyértelműen csak a külföldi tőke ellehetetlenítésre tervezett lépését akkor durván 15-20%-os elbocsájtások várhatóak a szektorban (nem, nem csak a boltokban, hanem a kiszolgáló egységekben, a disztribúcióban, a sofőrök között, stb...). Ez durván 20,000 embert jelent, akik mehetnek a híd alá. Biztos osszák majd az örömödet, hogy van szabadidejük.


A szabadságról szóló okfejtésed meg totális baromság, egy Spar dolgozónak pont ugyan annyi munkanapja van egy évben, mint bárki másnak.

2014. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Hogy mi ebben a rossz? Megtudnád, ha ott dolgoznál...az a rossz, amit írtam. Ha nem dolgoztál még SPAR-ban, akkor nem kell erőlködni a törvényekkel.

Többek közt pont a SPAR az a hely, ahol 1 törvény van: vagy megszokod, és elfogadod, és örülsz, hogy ide felvettünk, vagy mehetsz máshová.


Az összes SPAR dolgozó, aki nem felsőbb beosztásban dolgozik, mind csak azért van ott, hogy amíg munkát keres, addig is megtudjon élni valamiből.


Olyan fizetéssel szúrják ki ott a dolgozó szemét, ami már a mai világban nevetséges. Még más, hasonló munkakörhöz viszonyítva is. Hasonlítás képen (kisebb városban): egy bolti eladó alsó hangon is 20-40%-al több fizetést kap, mint egy SPAR alkalmazott. Kimondani is nevetséges.

Pedig a bolti eladónak közel sincs annyi terhe, mint a SPAR-ban dolgozónak.


És mint mondtam, a 8 óra munka se 8 óra. A szabadnap se szabadnap, és a munkaközi pihenőidő legtöbbször nem pihenéssel telik.

Ja és azt még kifelejtettem, hogy a dolgozó 8 óra felett, vagy épp szabadnapon történő sürgős behívás esetén sem kap semmi túlóra pénzt, mert az a kereskedelmi törvények szerint beletartozik a munkaidejébe olyan címen, hogy: adódhatnak problémák a kereskedelem területén, ezzel számolnia kell annak, aki olyan helyre megy dolgozni.


Szóval én még mindig azt mondom, hogy senki nem fog belehalni abba, ha nem jár állandóan boltba, és megengedi a multis dolgozóknak is, hogy 1 nappal többet pihenhessenek.

2014. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Aki meg lehülyézett, annak megsúgom, hogy ezeket nem a kisujjamból szívtam ki...
2014. nov. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Na ez az igazi figyelemelterelés. Bedobnak egy ilyen fos gumicsont-javaslatot, hogy ezzel lehessen foglalkozni. Ezen rágódjanak a hírműsorok ne a korrupciós botrány-hegyeken.
2014. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Elég paradox, hogy a kormány mondja meg, hogy mi a problémája az embereknek vagy mi nem.
2014. nov. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

NE! A kormánynál valakinek megint elgurult a gyógyszere.


A legnagyobb bajom ezzel a tervezettel, hogy olyanokra hivatkozik a KDNP (kik is ők, kinek a s**géből húzták őket elő?), hogy vasárnap legyen együtt a család, ne vásároljanak. Ez milyen indoklás? Templomba mehetnek vasárnap, az nem gond, csak boltba ne? Másrészt miért csak az x-nél nagyobb alapterületű boltok zárjanak be? Mert a CBA-k többsége nem esik ebbe bele? (Az éjszakai tilolom is kit érintene? A kormány szerint szemét és kizsákmányoló multi Tescot.) Dohányboltok miért ne? Mert azok is a csókosokhoz tartoznak?


Magyarország még nincsen felkészülve arra, hogy egy ilyen lépést megtegyenek. Németországban van olyan bérszínvonal, hogy ne a vasárnapi és éjszakai műszakpótlékra támaszkodjanak a megélhetésben az egyszerű bolti dolgozók. Nálunk nincs. Ez nekik nem jelentene semmi jót, ugyanis egy nappal sem lenne több pihenőidejük, az így is megvan nekik, legfeljebb nem vasárnap. Mint ahogy számos szakmában így van, sőt több esetén ünnepnap sincs. Mindemellett vasárnap hatalmas forgalom van az üzletekben, ami nyilván részben eloszlana a többi napra, de egészen biztosan lenne visszaesés. Az meg kinek jó? Erre sincs még felkészülve Magyarország, hiszen itt már nem nagyon van miből visszaesni.


Azzal meg ne példálozzunk már, hogy a Sparban milyen rossz. Egyrészt az "üzlet" kifejezés szerencsére nem csak a Spart takarja. Másrészt egyszerűen nem értem, miért segítene bármin, ha vasárnap nem tarthatnának nyitva. Attól még ugyanúgy lehet ingyen túlóra, meg túlterhelés. Mi köze ennek a vasárnaphoz? A jogszabályok normális betartása segítené a Spar dolgozóit, nem ez az istentelen baromság.

(Az meg micsoda hülyeség már, hogy "egy bolti eladó alsó hangon is 20-40%-al több fizetést kap, mint egy SPAR alkalmazott". Egy Spar alkalmazott a minimálbérnél kevesebbet nem kaphat. Nekem ne mondja senki, hogy van olyan átlagos bolti eladó, aki 40%-kal a minimálbér felett keres Magyarországon.)

2014. nov. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

# 4


8-as gyönyörűen összefoglalta azt, amit neked akartam mondani. Ritka hülye vagy ember, remélem nem szoktál szavazni...

2014. nov. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem kellene idekeverni azt, hogy a Sparban mennyire rossz dolgozni. Pontosan ugyanazok a törvények vonatkoznak rá, mint a többi üzletre, ha nem tartja be, akkor az ellen tenni kell, de erre nem megoldás, hogy mindent zárjunk be.

Nem így lesz változás, hogy az ott dolgozók ilyen helyeken panaszkodnak. A fizetés olyan, amilyen, aláírtad a munkaszerződést, ami nem volt kötelező. Ha a 8 óra nem 8 óra, akkor ezt lehet jelenteni Munkaügyi bíróságon, NAV-nál, stb.


Egyetértek a másodikkal, sokan szeretnek hétvégén vagy pihenőnapjukon bemenni dolgozni. Nyilván nem mindenki, pl. ahol kicsi gyerek van, vagy egyedülálló szülő, ott nem jó ez sem. De 200%-ért őszintén szólva lehet, hogy én is bejönnék vasárnap, mert kell a pénz, és egy közepes fizetést havi 2-3 túlóra is szépen meg tud dobni.


Érdekes egyébként számomra, hogy ami nekem az első gondolatom volt ezzel a vasárnapi dologgal, arra senki nem gondol. Szóval mi van, ha vki hétfőtől szombatig dolgozik. Ez azért nem ritka. Vasárnap lenne pihenőnapja, amikor is intézné a bevásárlást, és ha minden nagy multi zárva lenne, igaz, hogy meg tudná venni máshol a húsleveshez valót, de 1. sokkal drágábban, 2. lényegesen kisebb választék lenne a kisboltokban.

Az ebben a felháborító, hogy ebben az esetben a kormány arra kényszerítené az embert, hogy drágábban vásároljon, többet költsön. De milyen jogon mondja meg, hogy én hol költsem el a fizetésem?

Nagyon sok üzlet most sincs nyitva vasárnap. Aki akar, nyitva van, aki nem akar, nincs. Ez legyen már a tualjdonosok joga, ha talál munkavállalót, aki hétvégén is bemegy, akkor ne vegyük már ki a zsebükből a pénzt.


A várható elbocsátásokat előttem már leírták, ez borítékolható lenne. Elhiszem, hogy sok dolgozó nem ujjongva megy be vasárnap, de abban is biztos avgyok, hogy ha a dolgozókat kérdezik, inkább bemennek vasárnap, mint hogy elküldjék őket, és munkanélküliek legyenek. Normális összegű (azaz a fizetésből számolt) segély 3 hónapig, utána 22 ezer ft-ból éljél meg, vagy mehetsz közmunkára. Mert hogy egy ilyen elbocsátási hullám után ezek az emberek nem fognak újra munkát találni a a kereskedelemben, az szinte biztos. Nem felvenni fognak, hanem mindenhonnan elküldeni. Ennek tükrében inkább maradjon a vasárnapi nyitvatartás, ami jó a dolgozóknak, jó a vásárlóknak, jó a boltnak.

2014. nov. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!