Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minek érdemes tanulni/szakosod...

Minek érdemes tanulni/szakosodni mostanság? Érdeklődési körtől függetlenül

Figyelt kérdés
Nem szeretnék negatív kommenteket, köszönöm

2014. nov. 17. 18:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
IT és pénzügy jelenleg a legjobban kereső területek, én mostani fejjel ebbe az irányba indulnék.
2014. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
Én gimnáziumban kezdtem a szeptembert. Én szakközépiskolát is jelöltem be. Szerintem ha még nem akarsz szakmát válassz magadnak egy gimnáziumot. :) Szakközépiskolák/szakiskolák közül pedig a gazdasági, pénzügyi, pedagógiai és az egészségügyi szakot ajánlanám :)
2014. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Kvantumfizika. :)
2014. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
szakmunka, vagy diploma?
2014. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
Gazdaság, pénzügy, informatika, mérnök, német-, angol szak (bölcsész kar)
2014. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

-Közgazdaságtant(pénzügy, számvitel, alkalmazott közgazdaságtan, gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, különböző üzleti szakok, de vannak amiből túltelítettség van. pl. turizmus)


-Informatika(gazdaságinformatikus(vállalatirányítási rendszerekkel foglalkozva egy vagyont lehet keresni, viszont nem tudom, hogy ez 3-4 év múlva is ugyanígy lesz-e), mérnökinformatikus, programtervező informatikus)


-Műszaki(Villamos-, Mechatronikai-, Gépész-, Közlekedés-, Vegyész-, Bio-mérnök)


-Orvos(Hiány van belőle, viszont csak külföldön fizetik meg őket)


-Pedagógus(szintén)


Természettudományok(matematikusokat, fizikusokat szívesen alkalmaznak a multik, pénzintézetek is)


Amiket kerülni kell: jogi, társadalomtudományi, bölcsész(kivéve pár nyelvi szakot), művészeti, sport szakok, műszaki menedzser, építész/építőmérnök(jelenleg halott az építőipar Magyarországon) stb..


Vannak még olyan szakok amikről nem írtam, pl- közigazgatási, agrár szakok ott eléggé felemás dolgokat lehet hallani, de ott is van különbség a szakok közt.

2014. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, segítséget
2014. nov. 18. 15:24
 8/24 anonim ***** válasza:

nem tetszik, hogy csak a diplomás szakok sorakoznak az ilyen kérdéseknél..

szakmunkásként

Faipar főleg ács vagy bútorasztalos, ácsként csak, ha tényleg nagyon szereted, bútorasztalosként pedig ha értesz hozzá és igényes a munkád nagyon, de mindkettőből frankón meg lehet élni.


Fémipar, szinte bármely ágazatában nagyon jó pénzeket lehet szakítani, nem csak vállalkozóként, akár alkalmazottként is, de ehhez is szeretned kell amit csinálsz, és látástól mikulásig dolgozni.


jó bevallom ezekkel elfogult is vagyok, hiszen hegesztő vagyok, aki ács :D vállalkozás szinten főleg kapukat, de egyéb ács illetve fémszerkezetes munkákat is vállalunk, a legkevesebbet kereső alkalmazottam az 5 közül 250-et visz haza havonta... persze ehhez az is kell, hogy a munkáink 90% a az osztrákoknál van.


ja, most jut eszembe, évekig nem volt tisztességes bádogos képzés magyarországon, így minden építkezési cég bádogosokat keres folyamatosan, és meg is fizetik őket... persze a bádogosra is igaz, mint minden fémes szakmára, ha csak papírod van, de nem szereted a munkád, akkor soha nem fogsz vele jól elhelyezkedni.

2014. nov. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! :) Lánykŕnt nem biztos hogy ács leszek, de köszönöm szépen mindenkinek
2014. nov. 19. 17:13
 10/24 anonim ***** válasza:

találkoztam már lány kõmûvessel, mondjuk ijesztõ volt :) ellenben ismerek olyan lányt, aki szobafestõ mázolóként végzett, megtanult velencei vakolatot készíteni, és még néhány speciális festõ eljárást, most pedig egy usa székhelyû cégnek dolgozik a világ minden tájára viszik õket gazdag emberek házát festeni, 1 meló általában 3-4 hónap, napi 320 dolláros fizetés mellett természetesen a cég fizeti a szállást, kaját, autóbérlést...

szóval igazából minden szakirányt megéri tanulni, csak túl kell látni azokon a korlátokon, amikre beskatulyázza kis hazánk a szakmákat...

2014. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!