Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy vaterán sok...

Miért van az hogy vaterán sok ember 10 nappal a termék elkelése elött már licitálgat?

Figyelt kérdés
Teszem azt egy 1 ft-os termék 24. én jár le, de már 12. én vagy 6licit érkezik rá, így már 12. én felmegy akár 5000ft-ra az ára. Pfff, úgy néz ki vannak még bolondok... Nem értem,magának viszi ezzel feljebb a termék árát amit megakar venni... nem veszik észre hogy ráérnének 1 nappal elötte licitálni?és így olcsóbban hozzájuthatnának...
2010. jan. 28. 23:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az emberek tisztában vannak a tárgyak értékével és tudják, hogy x Ft alatt nem tudják elvinni úgysem. hiába vár az utolsó napig, akkor 10 perc alatt menne fel ugyanarra az árra. valóban türelmetlenség, de sok dologban nem különbözik a kettő.
2010. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy az Eladók beregisztrálnak 5-6 névvel és ők viszik fel a saját árukat???...

Nézd meg, a legtöbb cuccot te sem adnád oda 1 Ft-ért, ez a "csali"...


Akinek van egy kis esze, az úgy szerzi meg a cuccokat, hogy a licit vége előtt 30mp-el üti le az aktuális árat, nem pedig napokig viszi fel a saját árát!


Az Eladó nagyon jól tudja, meddig viheti fel az árat kockázat nélkül, mert drágán is lesz rá Vevő!


Ha van időd, nézz utána : olyan Eladóknál, akiknek több 1 Ft-os aukciója van, "érdekes módon" ugyanazok a nevek licitálgatnak 10-15 napon keresztül szinte mindegyik termékükre... Persze van köztük "balek" is, na az lesz a végén a Vevő! :D

2010. jan. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én figyelemmel kisértem 1-2 aukciót és figyeltem a liciteket is és azt kell mondanom,nem értek veled egyet(persze vannak kivételek)mert ha nincs megadva minimálár vagy legkisebb ajánlható ár akkor nem menne fel olyan magasra az ár ha az utolsó nap licitálnának...persze én arra is gondoltam hogy az ember így a magáénak érzi és benne van az a tudat,hogy ő vezet...ha rálicitálnak ,hát licitál még egyet,mintha nem érne rá az utolsó 10 percben egy akkora értékű licitet tenni amennyit neki az megér..azért köszi a hozzászólást:) és örülök hogy eltérő vélemények is vannak.
2010. jan. 29. 00:24
 4/12 A kérdező kommentje:
Biztos van ilyen eset is,de ez miért érné meg neki???ha a saját áruját leüti? én már nyertem 1 ft-os aukciót:) egy tök jó felsőt 300ftért megkaptam:) sztem azért teszik fel 1 ft-ra mert ezeket az emberek sokkal elöbb megnézik mint a többit(tapasztalat)és elöbb licitálnak rá mint egy 5000ft-os termékre, hacsak nem valaki konkrét valamit akar venni,mert akkor úgyis megveszi,amennyiért hozzájut,teszem hozzá legtöbbször bolti ár alatt...és nagyon jó állapotban! Viszont ha valami nagyon jó cuccot tesz fel 1 ft-ért akkor ő már tudja hogy ez úgyis felfog menni sokra,éppen ezért nem is aggódik.az emberek szeme elött pedig az 1 ft lebeg,és ahhoz hasonlítják az erre tett liciteket."ááh ez még belefér, még így is bolti ár alatt jutok hozzá, ha szerencsém van nem megy feljebb és ilyen olcsón az enyém lesz"stb.
2010. jan. 29. 00:41
 5/12 anonim ***** válasza:

szokták szerintem csinálni meg volt már olyan hogy pl zoli011 volt az eladó és zoli012 licitált rá.Azért ez elég érdekes és nagy a hasonlóság xD de vannak azért becsületes Vaterások is mint én :)

De pont most maradtam le egy 500 ft értékű vezetékről amit 60 ft ért adtak el és teljesen új volt :(

2010. jan. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
szóval azért lehet olcsón is venni
2010. jan. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
egyet értek:)
2010. jan. 29. 01:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát gyerekek,én tök hülye vok,h nem értem ezt a vaterás dolgot:(

teszem leütöm a 300ft-os értéket ugye.Hogyan kapom meg?nyilván postán.No de a posta meg kb.1500ft utánvét,amit ugye persze a vevő fizet.Így a 300-as cucc 1800 lesz.Nem?

2010. jan. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:) hát igen a posta az drága,én ezért szoktam személyesen átvenni(már amikor tudom),meghát az a legbiztonságosabb,akkor látod mit vettél és milyen állapotban,ott még mindig van esélyed visszakozni...az olcsón hozzájutott cuccot kizárólag személyesen érdemes átvenni,mert különben többe kerül a posta:)ha drágábbat veszel,akkor már jobban megéri azon keresztül,viszont ha nagyon drága,gondolok itt több 10000-re akkor pedig megint csak a személyes megoldás a legjobb:)egyébként én vagy budapestre vagy pest megyére szűkítem a kört(van beállítási lehetőséged) és akkor biztosan áttudom venni személyesen:)
2010. jan. 29. 01:45
 10/12 anonim ***** válasza:

01:25-nek


Az utánvételes postaköltség tényleg nagyon drága, csakhogy a Vaterán senki nem postázza a cuccát utánvéttel!!!


Mindenki bankszámlára előre befizetés után postáz, az meg 200-400-600 Ft postaköltség!


VAGY lehet személyesen átvenni és ott helyben fizetni!

(Mondjuk ez elég ritkán oldható meg, nem mindenki Bp-i.)

2010. jan. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!