Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankszámlaszám biztonságos ha...

Bankszámlaszám biztonságos ha elmondom?

Figyelt kérdés

Biztonságos az hogy ha bankszámlaszámom és a nevemet megadom , egy ismeretlenek aki küldene pénzt?

persze nem ingyen küldi..


A paypal is biztonságos ha megadom csak az emailt amire küldje?

ha friend/family-re megy akkor visszatudja kérni?

ha vége tranzakciónak , paypalról átutalhatom saját bankszámlámra?



2014. nov. 20. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia. Igen biztonságos, ha megadod. Csak akkor tud utalni, ha tudja a neved és a bankszámlaszámod másképpen nem! De ezekkel az adatokkal nem tudja ellopni a pénzedet. Paypalra csak az e-mail cím alapján tud küldeni pénzt és az is biztonságos. Friend/Family-vel elméletileg nem tudja vissza venni, gyakorlatilag ha nem E-Bayről vásárolsz akkor bizonyos trükkökkel vissza tudja szerezni a pénzt. Én már jártam így. És hogyan lehetséges, hogy úgy szerezze vissza a pénzt, hogy elvileg nem is lehet? (A válasz: Használ valamilyen VPN/Proxy-t, vagy szimplán nem a saját internete és gépe alatt lép be. Ír a supportnak, hogy ellopták a fiókját és a pénzéből vásároltak. A paypal vissza adja neki a pénzt, a te számládról meg levonja. Ha már kiutaltad a pénzt akkor a számlád minuszba megy amit vissza kell fizetned vagy különben problémák lehetnek belőle.) Ha így csinálja aki fizet, akkor bukod a pénzedet, hiába magyarázkodsz, hiába mutatsz számlákat.. (Mivel az ő felhasználóját feltörték). És a másik friend/family-be te fizeted az adót, ha nagyobb összegről van szó. Én átutalást választanám PayPal helyett, az biztonságosabb és körülményesebb neki vissza szerezni.. Nem is igazán tudja. Paypal szarik az emberekre igazából.. Nem tartom biztonságosnak. Túl sok az átverés.
2014. nov. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!