Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért a nők keresnek kevesebbe...

Miért a nők keresnek kevesebbet, ha a nőknek van több kiadásuk, csak azért, mert a női élethez több pénz kell?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, 1 hónapig figyelnénk egy nő és egy férfi kiadásait. Igazságtalan az élettől, hogy a női lét több bonyodalmat jelent, több kiadást, míg a férfiaké egyszerűbb.

Egy nő kiadásai:

Ruházkodás, mert kell sportmelltartó, kell sima melltartó, és nem egy, kell sok bugyi, mert sokszor ki kell dobni még jó bugyit, mert a menstruáció miatt véres bugyit sajnos nem mindig lehet kimosni szépre. Ha mégis, akkor ahhoz pl. Vanish tisztítószer kell,ami plusz kiadás.

Kell trikó vagy body mert sokan gyorsan felfáznak télen. Kell néhány harisnya alkalomra, vagy vastag harisnya a mindennapokra szoknyához.

Kell hajgumi, hullámcsat, hajcsat. Kell sok hajápoló,hajvégápoló vagy vitamin hajra, hajhullásra,ami a sok hormonváltozástól meg fog. gátlótól hullhat. Mert elvárás, hogy szép legyen egy nő haja, ilyen világban élünk... Fodrász is drágább a nőknek.

Viszont kell arctisztító, mert a menstruáció óriási hormonváltozásai miatt sokszor pattanások jönnek ki, vagy gyakrabban kell kozmetikus.Sok sampon kell, hacsaknem fog. gátlót szedsz és akkor ritkábban mosol hajat, de akkor meg a fog. gátló kerül pénzbe. Kell sok nedves törlőkendő, mert sok wc-ben nem tudsz kezet mosni, vagy nincs wc papír, vagy egyébként menstruáció alatt higiénikusabb érzést ad a használata. Több wc papír kell , mert pisiléshez is kell, meg menstruáció alkalmával minden tiszta vér, és több papír kell a törléshez.


Kell fejfájásra gyógyszer mert minden szülés után jobban felborul a hormonrendszer, és jobban többször fáj a nő feje, még nem szült nőknél menstruáció alkalmával ez ugyanúgy előjön. Kell fájdalomcsillapító menstruációra.

(A fogamzásgátlót nem említem, mert az ugyanolyan kiadás, mint a pasiknál a gumi, tehát az egyenlő.)

Kell ugye mindig betét, tampon is. Folyton nőgyógyászhoz kell menni, hogy folyton kiderüljön terhes vagyok-e vagy nem, ami sok pénz. Vagy veszem a sok terhességi tesztet, ami szintén pénz.

Szőrtelenítés: elvárás, hogy legyen szőrtelen a nő. Ez nagyon sok pénz. A férfinak csak az arcát kell, vagy szakáll esetén azt sem.

Kell vastabletta vagy több zöldség-gyümölcs, mert menstruáció alkalmával évek évtizedek alatt sok vér távozik és sokan vashiányosak.Ami szintén hajhullást okoz, már megint.

Fogász: szüléskor kihullanak vagy megromlanak a nők fogai, ez van.Plusz pénz.


A férfiaknál nem igazán jut eszembe plusz kiadás, segítetek? Mi az ami a férfiaknál ilyen rejtett plusz kiadás? Normális átlagos élet mellett.



2014. nov. 24. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Mert az emberek nem az alapján keresnek, hogy mennyi a kiadásuk. Sem a nők, sem a férfiak. Ez nem szociális kérdés.

Ettől függetlenül persze elszomorító, hogy bizonyos esetekben a nők ugyanazért a munkáért kevesebbet kapnak, mint a férfiak. De ehhez semmi köze annak, hogy mennyi a kiadás.

2014. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy ez senkinek nem jut eszébe, úgy értem ezzel mindenki teljesen belenyugodva együtt él, sem az államtól nem kapnak a nők semmilyen plusz juttatást, mert nyilván ezt nem lehet felmérni, nem lehet igazságot tenni, és nem lehet számon kérni, és nem is akarom.

Csak mint tény, furcsa és elgondolkodtató.

Így belegondolva már értem miért van sok pasinak először meg az újabb okostelefon, új laptop, hamarabb vesz autót, többet jár szórakozni. Ha nekem is minden hónapban megmaradna az a 20-25-30 ezer Ft, attól függ épp mire kell költeni, akkor azért nekünk nőknek is könnyebben menne az élet.

Illetve várnám férfi hozzászólásokból, ha esetleg nekik is van kiadásuk, mert kíváncsi vagyok :)

2014. nov. 24. 10:28
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ilyen hülye kérdést még nem hallottam! :-)
2014. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!