Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mo-n hogyhogy szinte mindenki...

Mo-n hogyhogy szinte mindenki ilyen jól él? Nézegettem kérdéseket azzal kapcsolatban, hogy ki mennyit keres, és a legtöbben 200-400e Ft körül írtak. Ezt nagyon nem tudom elhinni, hogy ilyen jó a fizetés itt.

Figyelt kérdés

2014. nov. 24. 21:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
50%
10 ilyen választ azért nem kellene túlságosan reprezentatív mintának tekinteni.
2014. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%
Jól képzett, tapasztalt szakembereknek pedig simán adnak ilyet. Főleg gazdasági, informatikai területen.
2014. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
33%
vagy azoknak akik keveset keresnek nincs lehetőségük ide írni (nincs net gép stb...)
2014. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
39%

Környezettől függ :) Amíg a vendéglátásban voltam, én is azt hittem, hogy 150 ezer már mesés fizu, de mostanában szinte csak repkednek a környezetemben a 200-250 ezres bérek.


Ahogy előttem írták, egyes területeken simán adnak ennél többet is. Feleségemnek volt bruttó 400 ezres állása is már.

2014. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
18%

Nem mindegy, hogy bruttó, vagy nettó.

Én nettóban 300 + kafi körül keresek, de ezért hétvégén is dolgozom, és eléggé produktív vagyok. Mellette nem nine to five munkám van. Van, hogy este 8-9-ig is dolgozom.


Lehet irigyelni, de ahogy magam körül látom a többség fele annyit dolgozik kb, mint én.

2014. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
23%

Ez messze nem jo kereset.


Olyan 6-800 bruttotol mondanam jonak.

2014. nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
13%
Szegények szégyenlik ideírni, azaz az összes közül aki megnézte a kérdést 10-en ítak relatíve jó fizut, ez nem jó arány :/
2014. nov. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
32%
a csóróknak nincs netje, nem tudnak válaszolni!
2014. nov. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
54%

Egy csórónak miért ne lehetne számítógépe és ideje használni? Nem biztos, hogy mindig az volt.

Tessék, jelenleg nettó 65 a fizum és mégis tudok ide írni.

2014. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon sokan hazudnak. Úgymond tudat alatt. Itt lökik a dumát, hogy mit dolgoznak, mennyi pénzt kapnak érte, meg hogy minden nyáron lemennek tengerre nyaralni. Miközben 2 évente ha lejut a Balatonra.

Ide azért járnak fel az emberek, mert leírhatják milyen okosak. Ez endorfint termel a szervezetben. És nyilván minél produktívabb választ adnak, annál inkább veregetik a vállukat. És ha arról van szó, hogy mennyit keresel.. Azt írják, hogy megkeresnek 400.000-et, zárójelben túlozzunk egy kicsit, hogy kerek szám legyen, és persze gyorsan elfelejtve, hogy ebből ők még nem adóztak, nem vontak le semmit. És kikerekedik, hogy igazából tisztán 150.000 forint a jövedelmük.

Ami igazából így is vígan jó. És nem értem, hogy miért szégyenlik egyesek.

Illetve a másik lehetőség, amikor benyögik, hogy 400 van a kasszán, csak azt felejtik el, hogy mindezt ketten keresték meg.


Persze nem mondom, hogy mindig mindenki hazudik. De általában az ilyen kétes százalékú emberek csak összevissza hebegnek habognak, hogy este úgy feküdjön le, hogy legalább 30 embernek megmondta a tutit.


Mi 4en összesen 400ezerből élünk, úgy hogy én nem dolgozok. Nagyjából mínuszból élünk, akármikor összeomolhat az életünk. Mert az egzisztenciánk egy kártyavárhoz hasonlítható. Miközben olyan családom van, akik a lelküket kidolgozzák, precízek, és imádnak dolgozni. Mind magasan megbecsültek a munkahelyükön, de 2 vállveregetéssel elintézik a dolgot.


Emlékszem még 10-15 évvel ezelőtt apukám minden évben kapott karácsonykor ilyen óriási - felnőtt fejjel, is óriási - ajándékcsomagot. Teli csokival, kekszekkel, mindenféle édességgel, és sós rágcsálnivalóval, gyertyákkal, fém sütitálakkal, bögrékkel, íróeszközökkel csurig töltött dobozt. Még tavasszal is a doboz tartalmát ettük.

Mutasson nekem akárki ilyet a mai helyzetben. :D

Akárhányszor belegondolok iszonyatosan elszomorodok.

Ha csak a saját családomat nézem. Mindenki annyira tehetséges, és ambiciózus. Mindenki annyi mindenhez ért, okosak, és iszonyatosan nagyon-nagyon tehetségesek. Egyszerűen nem tudjuk hasznosítani, mert napi minimum 12 órákat dolgoznak, nincs idejük megállni, hogy akkor saját vállalkozás. Mert amint megáll a gépezet összeomlik a kártyavár.

És szerintem a legtöbb család evvel a problémával küzd.

2014. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!