Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teszvesz és Vatera oldalakról...

Teszvesz és Vatera oldalakról mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hogy zajlik egy rendelés-eladás?volt már aki ott adott-vett?
2010. jan. 30. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Én már több dolgot is vettem, eddig minden ok volt. Nézd meg jól az eladó értékelését, különösen a negatívakat azok tanulságosak. Nagyon értékes dolgot mondjuk nem vennék.
2010. jan. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

teszveszen vasaroltam mar tobbszor,minden rendben ment miutan fel vettem a kapcsoltatot az eladoval,persze nem utolso szempont amit az elozo hozzaszolo irt az eladok velemenyezeserol.

vaterat meg nem ismerem,teszveszt ajanlani tudom.

2010. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a Vaterán 30x vettem semmi bajom nem volt.
2010. jan. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
én vaterán és teszveszen is rengeteget eladtam és vásároltam is. Fontos, hogy jól elolvasd a terméklapot, már ebből is sokat meg lehet tudni az eladóról: mennyire pontos, részletes, van e fénykép, jól látszik-e a cucc rajta... valószínűleg az eladó is olyan, amilyen a terméklapja, a hanyagul kitöltött termékleírás hanyag (lassan postázó, nem író, elérhetetlen) eladóhoz tartozik. Ha maradt kérdésed, miután átolvastad a hirdetést, még mindig kérdezhetsz az eladótól ne arra játssz, hogy majd utólag megbeszélitek, mert ha valamire licitálsz, azt a szabályzat és a törvények szerint is köteles vagy átvenni (ő pedig köteles eladni neked!), akkor is, ha magas a postaköltség, vagy messzire kell menned érte... ha rendeltél, utána általában emailen megbeszélitek az átvételt (ennek marad nyoma, ellentétben a telefonnal), ha postán kéred, bankszámlára előre kell utalni az összeget és a postaköltséget, ha személyesen veszed át, akkor tudsz helyben fizetni. Mindig olvasd át az értékeléseket, mielőtt licitálnál egy eladónál!!!! Sok sikert!
2010. jan. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már van jobb ezeknél (zsibvasar.hu), ami ráadásul ingyenes is. Ezek addig voltak jók, amíg nem kezdtek minden nyavalyát szabályozni (már azt is, hogy nem lehet kiírni, hogy a postaköltséget a leütési ár fölött számolom, hogy lehet így korrektnek lenni a kukacoskodó partnerekkel...?).
2010. jan. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hintalow ***** válasza:
Hiába van a sok kis ingyenes oldal, (zsibvásár, boltamarson stb) gyér a kínálat, én általában könyveket veszek, a kis oldalakon konstans nulla a találat azokból, amit keresek.
2010. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb megtelnek a jó ingyenes oldalak is, én ettől nem félek, a zsibvasar.hu most ott tart, mint a teszvesz vagy a vatera néhány évvel ezelőtt. Én mindkét nagy oldalban csalódtam, és olyanért nem fizetek, ami nekem ráfizetés, vagy ami nem tartja szem előtt a becsületes felhasználók becsületességének megőrizhetőségét (gondolok pl. arra, hogy a rossz hírnév keltésére a teszvesz aranybánya - aki akar, anélkül adhat negatívokat, hogy ellenőriznék a valóságtartalmát -, a vatera meg gátat vet a korrekt eladásoknak azzal, hogy olyan szabályokat hoznak, ami mellett a becsületes üzletelés kivitelezhetetlen).
2010. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hintalow ***** válasza:

Az a baj, hogy ez egy folyamat, egy kis oldal ha kinövi magát annyira, hogy például nekem megérje használni (megtaláljam azt amit keresek, legyen vevő ha speciális dolgokat adok el) addigra jó esélyel az is fizetőssé válik ezt garantálhatom nektek.

Amúgy nekem semmi bajom a vaterával, általában olyan dolgokat adok el amire nincs szükségem, felhajítom 1 forintos aukcióra, és had szóljon. (így is sokszor felmegy a licit több ezer forintokra) és kb félévente kifizetem nekik azt az 1-2 ezer forintos díjjat, ami összegyűlt.

2010. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!