Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csalás áldozata lettem, mit...

Csalás áldozata lettem, mit tudok tenni!?

Figyelt kérdés
Vettem egy mercédes egyterű autót! És mint kiderült aki eladta nekem, nem is ő volt a tulajdonos, csak bérelte..! Hamis papírokkal eladta nekem! Most az eladó eltűnt és a bérbe adó követeli vissza az autót! Mit tudok tenni? Feljelentés az egyértelmű! Várhatok valami esélyt h vissza kapjam a pénzem? A bérbe adónak köteles vagyok vissza adni az autót, mivel hamis volt az adásvételi..!?
2014. dec. 9. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Igen, az autót vissza kell adnod, és a csalót feljelenti, tőle perelni a pénzt.

Őszinte részvétem :(

2014. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

Nem biztos, hogy köteles vagy visszaadni, mert te jóhiszeműen vetted meg. Ez hogy hosszú bírósági ügy lesz, szerintem addig használd nyugodtan az autót, de vigyázz rá.


Az eredeti tulaj mennyire ellenséges, mennyire együttműködő? Az eladót legalább tudod ki volt?

2014. dec. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez túl komoly dolog ahhoz, hogy itt kérdezgess, mindenképp ügyvédhez fordulj vele!
2014. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

"Az eredeti tulaj mennyire ellenséges, mennyire együttműködő? "

vicces vagy :-)

2014. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
2-es! ha nem adja vissza az autót, a rendőrök jönnek érte!
2014. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%

Attól függ...


Ha 2014. március 15. előtt vetted, akkor te vagy a tulajdonos, ha utána, akkor csak abban az esetben, ha az eladó üzletszerűen foglalkozott adásvétellel (szóval autókereskedő). Az erre vonatkozó szabályok annyira tisztán le vannak írva a Ptk-ban (5:39. §), hogy biztosan elveszítenél egy pert. Amit tehetsz, hogy az eladótól követeled a vételárat polgári peres úton +feljelentést teszel. Hogy mi az esély, hogy visszakapd a pénzed? Ha van végrehajtható vagyona, vagy munkabére akkor sok, ha nincs, akkor semmi. Nem húzódna sokáig a per, elég egyértelműek a bizonyításra szoruló tények, a jogkérdés pedig pofonegyszerű, csak ha nincs vagyona, akkor teljesen felesleges, maximum a nem hivatalos út vezet eredményre, bár ilyenre nem bátorítalak.

2014. dec. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!