Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A lottónyertesek az eszeveszet...

A lottónyertesek az eszeveszett költekezés helyett miért nem teszik be a bankba a milliárdokat és élnek szépen a kamatokból?

Figyelt kérdés

Olvastam egy pénzügyi szakember elemzését arról, hogy miért szegényednek el rövid időn belül a lottónyertesek. A legtöbben pár év alatt szegényebbek lesznek, mint azelőtt voltak. Megalomán dolgokat csinálnak, nagyon drága dolgokat vesznek (pl. luxuskocsikat, nagy házat), ezzel elköltik a vagyonuk felét, aztán nem tudják a vásárolt dolgokat sokáig fenntartani (pl. tankolni, biztosítani a luxuskocsikat), mivel nincs állandó bevételforrásuk. Aztán el is megy a pénz. Állítólag a lottónyertesek nagy része pár év alatt eltapsolja az egészet.



De ezt ők így sose gondolják végig? Nem lenne egyszerűbb betenni egy bankba és a milliós kamatokból kényelmesen megélni? Semmi kockázata nincs...


2014. dec. 13. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Általában nem a bankárok szoktak lottózni...
2014. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Olvastam itt az oldalon olyan kérdést hogy ha nyernél a lottón mit csinálnál vele. Na most sok hülye beírta hogy venne ilyen meg olyan autót. Szerintem nem is tudják hogy azzal a nyeremény egy tetemesebb részét el is vinné, és közbe még nem is tankolt a azt az átlag városi 40l/100 fogyasztást. A kis ember azt hiszi hogy a lottónyeremény végtelen pénzt jelent. Aztán mikor elkezd ilyen Rotschild életet élni akkor bevillan a dolog, hogy ahhoz képest az nagyon "apró pénz". Szerintem kb ennyi...
2014. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Mert nics minimális pénzügyi kultúrájuk az embereknek, különösen a magyar embereknek.


Ugyanezért van az, hogy a többségnek nincsen megtakarítása (ha keres valami pénzt, azonnal muszáj elköltenie hülyeségekre), vagy hogy eszük nélkül veszik fel a kölcsönöket, mert az már nem jut el az agyukig, hogy azt majd vissza is kell fizetni.

2014. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Általában nem a bankárok szoktak lottózni..."


Ahhoz, hogy józan eszed legyen, nem kell bankárnak lenni. Lásd az utolsó válaszát.

2014. dec. 13. 16:12
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

A jelenlegi banki viszonyok szerint(kamatadó, kezelési költség, stb.) a kamatra betett pénzed értéke csökken!

Beteszel egy évre 100000Ft-ot és egy év múlva kiveted a 98000Ft-odat!

2014. dec. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor kiviszem Svájcba. Ezen ne múljék...
2014. dec. 13. 16:24
 7/13 anonim ***** válasza:
melyik bankban dolgozol?
2014. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem költeném el, én okosan gazdálkodnék vale, csak sosem nyerek. :-D
2014. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akinek józan esze van, és egy kicsit is ért a matematikához, az nem lottózik.
2014. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Aki pedig a pénzügyekhez ért egy kicsit, az nem bankba teszi a pénzét, hanem értelmesen befekteti.
2014. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!