Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A lottónyertesek az eszeveszet...

A lottónyertesek az eszeveszett költekezés helyett miért nem teszik be a bankba a milliárdokat és élnek szépen a kamatokból?

Figyelt kérdés

Olvastam egy pénzügyi szakember elemzését arról, hogy miért szegényednek el rövid időn belül a lottónyertesek. A legtöbben pár év alatt szegényebbek lesznek, mint azelőtt voltak. Megalomán dolgokat csinálnak, nagyon drága dolgokat vesznek (pl. luxuskocsikat, nagy házat), ezzel elköltik a vagyonuk felét, aztán nem tudják a vásárolt dolgokat sokáig fenntartani (pl. tankolni, biztosítani a luxuskocsikat), mivel nincs állandó bevételforrásuk. Aztán el is megy a pénz. Állítólag a lottónyertesek nagy része pár év alatt eltapsolja az egészet.



De ezt ők így sose gondolják végig? Nem lenne egyszerűbb betenni egy bankba és a milliós kamatokból kényelmesen megélni? Semmi kockázata nincs...


2014. dec. 13. 14:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kinek mi az igénye,valaki rögtön száz milliós házat venne meg 30-40 milliós autót,költene mint állat és így lassan tényleg elfogy minden pénz. Arányosan kell költeni mindig. Sose volt eddig nagy pénzem de biztos nem csövesednék le ha nyernék. Lehet meg volna a száz millás ház nekem is de annyit betennék a bankba hogy havi 2 milla kamat kijöjjön egész évben,az meg már élhető összeg hogy csúnyán mondjam :) Szóval nem kell arany meg gyémánt csak kényelem és biztos "fizu" valahonnan. Ámen.
2014. dec. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit józanul gondolkodva belátható, hogy ott, ahol nincs biztos jövedelemforrás, nem jó ötlet száz milliós házat venni, amiben nyilván vannak olyan dolgok, amik után komoly pénzeket kell fizetni. Ehhez nem kell pénzügyis háttér, egyszerű gondolkodással rá lehet jönni. Én mondjuk mindenképp vennék egy saját házat, de mellette befektetném a pénzt mondjuk tanulásba. Kitanulnám a pénzügyi szakmát. Vagy utazgatnék, dolgozgatnék, de nem eszeveszett költekezéssel egybekötve. Fontos lenne, hogy a ház önellátó legyen.
2014. dec. 16. 15:19
 13/13 A kérdező kommentje:
Illetve a száz milliós ház, az talán még jó ötlet, mert ez az a nagyságrend, amit szerintem még a kamatokból is lehet finanszírozni. Mondjuk egy önellátó házat valószínűleg megérni ennyiből felépíteni lottónyertesként. Az is lehet, hogy kivennék annyi pénzt, amiből hátizsákos-szinten lehet kényelmesen utazni (olcsó szállókban, sokat kirándulva) és elutazgatnék pár évig; közben a kamatot mindig hozzáadnám a betett pénzhez, hogy még többet fialjon.
2014. dec. 16. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!