Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ingatlanközvetítő hozott...

Az ingatlanközvetítő hozott egy vevőt, de a vevő titokban megadta a telefonszámát, hogy állapodjunk meg magán úton, akkor ki lehet kerülni az ingatlanközvetítőt? Ez hogy működne? Volt már hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 20:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Hát, igen. A kérdésedből már lejön az a mentalitás, ami miatt a magyaroknak rossz a hírük a világban: ügyeskedő, tolvaj nemzetnek tartanak minket...
2010. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet.Ha kikerülöd, a közvetitő beperelhet szerződésszegésért.Esetleg azt teheted meg,hogy alacsonyabb összeget közölsz vele,mint a vételár,és reménykedsz,hogy nem jön rá.
2010. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első kommentálónak, ezzel nem lettem előrébb...és képzeld nem mindegy hogy 400.000 ft a zsebemben marad-e, vagy legalább is egy része.


Még annyit hozzátennék, hogy valószínű hogy más név szerepelne az adásvételin mint amit aláírtak a lakásnézés során. A személy biztos hogy más lenne (max a vezetéknév egyezne), de lehet hogy belép a képe egy 3. személy is.

2010. febr. 2. 20:52
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Azért érdemes elolvasni az ingatlanközvetítővel kötött szerződést.Van , hogy benne van a szerződésben, hogy amennyiben a megbízást felmondod és pár hónapon belül találsz vevőt az ingatlanra, akkor jogkövetkezménye lehet.
2010. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Az első vagyok.

Azt ne higgye senki, hogy a korrupció, tisztességtelenség, morál hiánya ott fenn, a vezetőinknél kezdődik. Rájuk fújtatunk, hogy milliókat elcsaltak, sikkasztanak.. Csakhogy ez a jelenség nem ott, hanem a kisemberek szintjén kezdődik, mondhatni: kicsiben.

Ha te nem szerződtél volna az ingatlanossal, és úgy találsz vevőt, akkor jogosan spóroltad volna meg a 400 E Ft-ot. De így? Így csak egy ügyeskedő szélhámos vagy.

2010. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem én vettem fel a kapcsolatot a vevővel, hanem fordítva...ő nyomta a kezembe a számát! És persze ilyenkor már elkezd okoskodni az ember...


Egy másik válaszra: A szerződés mellet hirdethetem magán úton is és bármikor felmondhatom, csak nem annak a személynek kell lennie akit ők hoztak...

2010. febr. 2. 21:22
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már több megbízási szerződést, amikor árultam a házamat, több közvetítőnál próbálkoztam. Azok olyan szerződésminták voltak, ahol az ingatlan átruházása esetén fizetni kell és a fizetési kötelezettség csakis az átruházás tényétől függött, egyéb körülmény nem számított. Ráadásúl nagyon negéz volt rájönni, mert rejtve volt beleírva. Én még azon is elgondolkoznék, hogy miért kockáztatott a vevő amikor még csak első alkalommal látta. Miért nem másnap jött vissza a házhoz és a postaládába dobta volna a cetlijét.
2010. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Előző hozzászóló: "Azok olyan szerződésminták voltak, ahol az ingatlan átruházása esetén fizetni kell és a fizetési kötelezettség csakis az átruházás tényétől függött, egyéb körülmény nem számított." Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben? Nem igazán értem.


Amúgy valószínű azért adta oda rögtön a cetlit, mert nem lakunk ott és van hogy egy hónapig se megyünk be a lakáshoz.

2010. febr. 2. 21:57
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha kizárólagos az ingatlanértékesítésre vonatkozó megbízás, akkor necces az ügy. Ha nem kizárólagos, azaz saját magad is értékesítheted, akkor esetleg meg lehet úszni.
2010. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Amikor megkötöttük a szerződést, akkor azt mondta a közvetítő, hogy hirdethetem máshol is. Akár magánúton is.


Név alapján utána tudnak járni? Mármint amit aláírt a lakásnézéskor, meg ami majd az adásvételin fog szerepelni. Bár egyébként kamu adatokat adott meg. (Mondjuk nekem ez is nagyon érdekes)

2010. febr. 2. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!