Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme fizetési meghagyás...

Van értelme fizetési meghagyást indítani olyan személy ellen, aki nem áll alkalmazásban, hanem kft tulajdonosa?

Figyelt kérdés
Magánszemély követelésről van szó.

2014. dec. 24. 17:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Bankszámlámról is leemelhetnek pénzt?

Ezen meglepődnék ha így lenne.


Én úgy olvastam, hogy bizonyos járandóságokból kérhetnek letiltást.

2014. dec. 27. 13:16
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
a végrehajtó inkasszálhatja a bankszámlát teljes egészben
2014. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ezt akár havi rendszerességgel megteheti?
2014. dec. 27. 22:06
 14/18 anonim ***** válasza:
60%

Meg is teszi, egészen addig, míg nincs kifizetve a teljes tartozás. Mint mondtam egy esetünkben ez például 15 évig minden hónapban vonja jelenleg, ami után lépne életbe a következő, mert ugye maximum a nyugdíj felét vehetik le havonta több végrehajtás mellett is.


A kivételeket írtam, családi pótlék és talán a gyes amihez nem nyúlnak.


A fizetésből, nyugdíjból egyéb jövedelemből ha egy végrehajtás van, akkor 33%, ha több fizetésivel indítják el, akkor 50% amit levonhatnak havonta.


A többi pénzre 100% függetlenül attól, hogy milyen jogcímen érkezik, vagy van a különböző számlán.

2014. dec. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Tehát a jutalékomat, amit egy Magyar cégtől kapok minden hónapban leemelheti az egészet?

De én abból élek és fizetem a gyerektartást, a lakáshitelt.

Nem elég nekik az alkalmazotti bérem 33%-a?

Honnan tudják a bankszámlámat?

Mi van, ha nyitok egy újat és oda utaltatom?

2014. dec. 28. 08:58
 16/18 anonim ***** válasza:
86%

A végrehajtó felveszi a bankokkal a kapcsolatot és kikéri, hogy van-e ott számla a neveteken. Ahol van arra az összesre, most tegyük fel, hogy másfél millió lenne a követelés, kiteszi az inkasszót. Tehát az összes Te és volt feleséged számlája meg lesz terhelve - másfél millióval addig, amíg egyről, vagy az összes (új nyitás esetén az új számláról is) bankszámláról be nem folyik az összes tartozás, addig nem tudsz hozzáférni a bankszámlán lévő pénzeidhez és nem tudod megszüntetni a számlát sem.


Jutalék esetén közel a teljes összeget leveszi.


Ami nem munkabér formájában érkezik, arra nem érvényes a 33%, vagy 50%-os korlát.


Nekem tavaly például a fizetésem 86%-át kapták le egy nem általam felhalmozott, de elenyésző százalékban a tulajdonomba lévő ingatlan közös költségtartozása kapcsán.


Jogtalannak ítéltem meg, mivel nem jutalék, hanem nettó bér volt amire vonatkoznia kellett volna az 50%-nak. Mi is így voltunk, mint most amin háborogsz, nem abban a lakásban élünk, családom van, fent kell tartani, stb. A szerencsénk az volt, amit jó ideje így is csináljuk, hogy párom nevén vannak a megtakarítások, így ahhoz nem fértek hozzá.


De mivel még az sem fedezte a teljes tartozást, - több mint 1 millió forintot - , így nem foglalkoztam vele, hanem kifizettük az egészet és most én tettem ki a fizetési meghagyást azok ellen, akik a lakásban élnek és felhalmozták a tartozást, amit 95%-ban tőlem vontak le, vagy fizettem ki részletekben félév alatt.


Ha azt akarod, hogy pénzed legyen ami likvid, csak a készpénz működik ilyen esetben semmi más.


Illetve az, hogy vállalod a felelősséget és nem a bebuktatásra játszol, amit felvettél hitelt törleszted.


Mint mondtam, költséges és évekre meghatározza az életed egy ilyen végrehajtás.

2014. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Link lemaradt a bankszámláról:


[link]

2014. dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm Norbert a részletes válaszod!

Még a tértivevényes fizetési felszólítást megvárom, amit a Lombard küld hamarosan mindkettőnknek.

A határidő utolsó napján, ha addig nem lép az adós, akkor kifizetem a hátralékot.

2014. dec. 29. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!