Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sikeres emberek, ti hogy...

Sikeres emberek, ti hogy fogalmaznátok meg a siker kulcsát?

Figyelt kérdés
Olyan emberekhez szólna ez a kérdés, akik saját erőböl lettek sikeres gazdag üzletemberek, jogászok, vállalkozók vagy csupán olyan emberek akik sikeresnek tudhatják magukat? Nyilván nehéz megcélozni ezeket az embereket főleg itt gyk-n de hátha!

#siker #faiulure
2014. dec. 28. 01:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én így látom:


"1. A munkanélküliek oldaláról: a periférikus jellegű településen élő, hátrányos helyzetű emberek motivációs „drive”-ját az egyént körülvevő környezeti negatív hatások, incentívek jelentősen befolyásolják és gátolják. Jellemző az ilyen településen élőkre, hogy önerőből ritkán képesek a homeosztázis visszaállítására, illetve az erre történő törekvéseik inkább csak vágy szintű igényként fogalmazódik meg, amely folyamatot tovább erősítenek azok az incentívek, amelyek nap, mint nap a környezetükből érik őket.


Ehhez járulnak hozzá például a települési segélyezési és szociális támogatási rendszer, a nagyarányú munkanélküliség a családi, vagy ismerősi környezetben, a magasabb iskolai, de munkaerő piaci szempontból előnytelen végzettséggel rendelkezők elhelyezkedési problémái. Ugyanakkor jellemző a nehéz helyzetben lévő családok tagjaira, hogy amint látnak egy hozzájuk hasonló életkörülményekkel rendelkező egyénen keresztüli pozitív példát, annak „hogyanjáról” azonnal érdeklődni kezdenek a példát mutató egyénnél.


Nagyon leegyszerűsítve, elmondható, ha valaki el tud helyezkedni egy állásban, amellyel tud mérsékelni rossz anyagi helyzetén, azonnal érdeklődés tárgyává válik és felmerül az elvi lehetősége annak, hogy a kérdező - még jelenleg rossz életkörülmények között élő – személy is el tudna-e hasonló munkakörben ott elhelyezkedni, ahol a példamutató személy. A munkahelyek számának korlátoltságának figyelembe vételével azonban ez ritkán járható út az állásszerzéshez és a kívánt életszínvonal eléréséhez.


Tapasztalataim alapján, a vágyszintű igény egy jobb életkörülményeket biztosító állás iránt, ott sejlik szinte minden munkanélküliben. Azonban amikor megnyílik a lehetőség, hogy bizonyos kompromisszumok mentén lenne lehetőségük az elhelyezkedésre, már nem feltétlen az igényük és a legalapvetőbb lépéseket sem teszik meg jó részük a sikeresség érdekében.


Gyakorlatban ez a program lépéseinél az első, a tanfolyamra történő jelentkezés és önéletrajzuk elkészítése és elküldésének fázisa.


Így az érdeklődőknek jelentős része lemorzsolódik, egyfajta tisztulási folyamat megy végbe azok között, akik csak vágy szintű szükségletnek élik meg a változtatási lehetőséget és azok között, akik valóban hajlandóak is tenni annak érdekében, hogy kellő segítséggel a jelenlegi helyzetükön változtatni tudjanak.


Ehhez nyújt segítséget ez a program azoknak, akik valóban hajlandóak is tenni azért, hogy változtatni tudjanak anyagi helyzetükön és motivációs elemeivel, a pozitív példák bemutatásával, vagy akár a számszerűsíthető kompenzációs pénzügyi terv alapján elérhető jövedelem és megtakarítási összegek előre vetítésével a drive erősítését szolgálhatja, melynek felerősödése és a tapasztalatok szerzése hosszabb távon is fenntarthatóvá teszi az egyén tevékenységét, a megszokott komfortzóna és negatív hatások befolyásolásával szemben."

2014. dec. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan még csak tanulok, de szerintem itt az ötös hozzászólást érdemes elolvasni. Pont a tegnap másoltam be az egyik kérdéshez.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2014. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sikeresnek vallom magam. Többet elértem, mint az emberek igen jelentős része.


Szerintem ami a sikerhez elengedhetetlen, az a kemény munka, a kitartás, és a folyamatos tanulás és fejlődés. Ha fel tudod azt fogni, hogy senki soha nem fog megmenteni, mindent magadnak kell elérned, és a saját boldogulásod csak önmagadtól függ, akkor már jó úton haladsz.


A másik, ami szintén fontos, hogy soha ne hidd azt, hogy nem érdemelsz meg egy jobb fizetést, több pénzt, vagy valamit, amire igazán vágysz. Ha szeretnél egy új autót, házat, bármit, akkor azt nézd, hogy hogyan szerezhetnéd meg, és ne azt, hogy mi akadályoz meg benne, mindig a célodat tartsd szem előtt, és mindent tegyél meg azért, hogy elérd őket.


Nyilván kell emellett szerencse, magas intelligencia, jó kommunikációs készség, és az, hogy ne hagyd, hogy lehúzzanak, vagy átbasszanak.

2014. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!